03.05.2016 08:51

Ege'de "Aşk, Yüzleşmek ve Özgürlük" konferansı

Ege

Yazar Namık Kuyumcu'nun, "Her Veda Elveda Değildir" adlı yeni romanı ilk baskısıyla kitabevi raflarındaki yerini aldı.

Destek Yayınları tarafından piyasaya çıkan "Her Veda Elveda Değildir" son yılların aşk adına yazılan romanları arasında cesareti, anlatımı ve sürükleyiciliğiyle öne çıkmayı başarıyor.

Yazar Kuyumcu, Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi'nde "Aşk Yüzleşmek ve Özgürlük" adlı konferans verecek ve Her Veda ELVEDA Değildir isimli kitabını imzalayacak . Etkinlik 10 Mayıs saat 13.30'da gerçekleştirilecek.

"Talan Bir Ömrün Ortasında", "Belki Bir Şarkı", "Bir Şakayım Dünyada" ve "Aşk Bağışlamasın" isimli dört şiir kitabıyla birlikte "Aşkın Rengi Siyahtır" ve "Bir Başkadır Alsancak" isimli deneme kitaplarıyla kendisine geniş bir okur kitlesi edinen Namık Kuyumcu, bu ilk romanında masalların ve destanların sisli hatıralarda kaybolup gitmesine itirazı olan günümüz amazonlarının çarpıcı hikâyesini anlatıyor.

"Her Veda Elveda Değildir" romanında erkek egemen bir dünyaya kafa tutma cüretini gösterebilen bilinçli ve korkusuz kadınların ibretlik yaşamlarını kaleme alan Namık Kuyumcu, okura hem soluksuz okuyacakları sürprizlerle örülü bir serüven, hem de içsel çatışmalarla dolu bir yüzleşme vaat ediyor.

Kaynak: Bültenler
Yusuf Vardar, Ege Üniversitesi, Namık Kuyumcu, Güncel