19.12.2014 15:05

Eğitim-Bir-Sen'den Rektör Ağırakça'ya Ziyaret

Eğitim-Bir-Sen

Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Eğitim Bir Sen temsilcileri, MAÜ Vekil Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırkaça’yı makamında ziyaret etti.

Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Eğitim-Bir-Sen temsilcileri, MAÜ Vekil Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırkaça'yı makamında ziyaret etti.

Eğitim, Türkiye ve bölgedeki sendikal faaliyetler ile ilgili konuların ele alındığı ziyarette, Eğitim-Bir-Sen'in çalışmaları hakkında bilgi veren Fasih Dinç, kısa bir süre önce Rektörlük makamına atanan Ağırakça'yı tebrik ederek, üniversitenin eğitim çalışanlarının mesleki performansını artıracak ve verdikleri hizmetin önemine uygun hayat standartlarını yükseltecek adımların atılması gerektiğini belirtti.

Mardin Artuklu Üniversitesi'nin bilgi üreten bir kurum olması itibariyle, sendikal faaliyetlerin demokratik bir zorunluluk olduğu fikrinin yaygınlaştırılması açısından sendikaya katkılar sunabileceğini dile getiren Dinç, şöyle konuştu:

"Diğer alanlarda yaptığı olumlu katkılarda olduğu gibi sendikalaşma olgusunun geliştirilmesi noktasında da yeni yönetimden büyük bir beklentimiz var. Eğitim Bir-Sen, sürekli büyüyor. Bize katılan üye sayısı sürekli artış kaydediyor. Sayın Rektörüm, tüm sendikalara karşı eşit mesafede bir duruş sergileyeceğiniz yönündeki açıklamanızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum."

Ağırakça da, " Sendika, çok önemli bir geri bildirim yoludur. Sendikalar, sorgulayıcı, vesayetlerden kurtulmuş, demokratik toplumların vazgeçilmez unsurudur. Buna bir sosyolojik zenginlik ve kazanım gözüyle bakılması gerekir. Ziyaretinizden dolayı sizlere teşekkür edrim" dedi.

Daha sonra Üniversite Genel Sekreteri Şahin Arpağ'ı da ziyaret eden Eğitim Bir-Sen temsilcileri, son günlerde yerleşke alanında başlatılan yol ve ağaçlandırma çalışmalarından dolayı teşekkürlerini ileterek, bunun öğrenci ve üniversite çalışanları tarafından memnuniyetle karşılandığını ifade etti.

Ziyarete Deniz Işıker Bedir, Hamit Alkan, Beşir Büyüktaş, Hasan Tan ve Bünyamin Ağılday katıldı. - Mardin
Kaynak: AA
Türkiye, Artuklu Üniversitesi, Eğitim Bir Sen, Yerel