Haber, Son Dakika, Haberler

Ekrar)

Diyarbakır'da Huzurevleri Semti Esen Sokak'ta Bulunan ve Boşaltılan Alkan 1 Apartmanı'nın Enkazındaki Arama-kurtarma Çalışmaları Sonuç Verdi. Geçtiğimiz Gün Çöken Binada, Yaralı Olabileceği İhtimali ile Devam Eden Kurtarma Çalışmaları Sonucu, Olaydan 35 Saat Sonra 15 Yaşındaki Abdullah Köseer İsimli Çocuk Sağ Olarak Kurtarıldı.

06.02.2007 09:00 | Son Güncelleme: 06.02.2007 09:00
Ekrar)
Diyarbakır'da Huzurevleri semti Esen Sokak'ta bulunan ve boşaltılan Alkan 1 Apartmanı'nın enkazındaki arama-kurtarma çalışmaları sonuç verdi. Geçtiğimiz gün çöken binada, yaralı olabileceği ihtimali ile devam eden kurtarma çalışmaları sonucu, olaydan 35 saat sonra 15 yaşındaki Abdullah Köseer isimli çocuk sağ olarak kurtarıldı.

Diyarbakır'da çöken binada arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor. Geçtiğimiz gün çöken binanın altında çocukların kaldığı iddiasıyla başlanan çalışmalar sonuç verdi. Olayın ardından 35 saat sonra Abdullah Köseer (15) isimli çocuk, sağ olarak kurtarıldı. Sivil Savunma, belediye ekipleri ve güvenlik güçlerinin destekleriyle sürdürülen çalışmalar neticesinde, yaralı olarak kurtarılan Köseer ambulansla hastaneye kaldırıldı. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavisi süren Köseer'in sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı. Sivil Savunma Müdürü İlhami Doğangün, "Enkazdan sağ olarak kurtarılan Abdullah Köseer'in tedavisi devam ediyor. Şahsın şuuru yerinde" şeklinde konuştu. Bu arada göçük altında 3 kişinin daha bulunma ihtimalinin olduğunu kaydeden Doğangün, arama-kurtarma çalışmalarının sabaha kadar sürdürüleceğini dile getirdi.

Öte yandan, çöken 8 katlı Alkan 1 apartmanının enkazından 2 kardeşin cesedi çıkarılmıştı.

(RB-KK-KK-Y)

Kaynak: İHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Güncel ››Ekrar) - Haberler