15 Haziran 2018, 09:09

Elazığ'da Bayram Namazında Camiler Doldu

Elazığ'da bayram namazında camiler dolduELAZIĞ - Elazığ'da bayram namazı coşkusu yaşandı.

Elazığ'da bayram namazında camiler doldu

ELAZIĞ - Elazığ'da bayram namazı coşkusu yaşandı. Sabahın erken saatlerinde vatandaşlar camilere akın etti.
Elazığ'da vatandaşlar Ramazan Bayram namazı için sabahın erken saatlerinde İzzetpaşa Camii olmak üzere tüm camileri doldurdu.İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya'nın vaazının ardından saf tutan vatandaşlar bayram namazı kıldı. Namaz sonrası tekbirlilerle minbere çıkan cami imamları bayramın anlam ve önemini anlatan hutbe verdi.
Daha sonra İzzetpaşa Camiinde Vali Çetin Oktay Kaldırım, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, vatandaşlar ile bayramlaştı.
Bir bayrama daha ulaştıklarını aktaran Vali Çetin Oktay Kaldırım, "Güzel bir ramazan geçirdik. Bereketli, mutlu ve huzurlu bir ramazan oldu. Akabinde bayrama ulaştık. Bayram sevinç, mutluluk, huzurdur. Tüm hemşerilerimizin ve İslam aleminin bayramını kutluyorum" dedi.
Güzel bir gün olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise, "Bayram namazından sonra hemşerilerimizle bayramlaştık. Klasik bir bayramlaşma törenini İzzetpaşa Camiinde yaptık. Güzel bir Ramazan ayı geçirdik. Elazığ her zaman olduğu gibi Ramazan ayının ruhuna uygun bir çok programlarla dolu dolu geçti" diye konuştu. Elazığ
Kaynak: İHA