12 Eylül 2018, 18:49

Elazığ'da, İyi Parti Kurucusu, Yik Üyesi ve 5 Yönetici İstifa Etti

Elazığ'da, İYİ Parti kurucusu, YİK üyesi ve 5 yönetici istifa ettiELAZIĞ'da, MHP eski Milletvekili ve İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi olan Prof.Dr.

Elazığ'da, İYİ Parti kurucusu, YİK üyesi ve 5 yönetici istifa etti

ELAZIĞ'da, MHP eski Milletvekili ve İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi olan Prof.Dr. Mustafa Gül, Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Ferruh Bostancı ile birlikte 5 parti yöneticisi düzenledikleri basın toplantısıyla partilerinden istifa ettiklerini açıkladı.

İYİ Parti Kurucu Üyesi ve MHP eski Elazığ Milletvekili Prof.Dr.Mustafa Gül, Yüksel İstişare Kurulu üyesi öğretim görevlisi Ferruh Bostancı, üst kurul delegesi ve Belediye Meclis üyesi Resul Kırılmaz ile kurul delegeleri Ahmet Bircan Karakaya ve Gülay Karakaya, basın toplantısı düzenledi. Prof. Dr. Mustafa Gül, 3 yılı önce 'Değişim Hareketi' olarak nitelendirilen 'Ülkücüye İktidar, Ülkücüye İtibar' diye sloganlaştırılan, kahraman vatan evlatlarını, milli kadroları ülke yönetimine taşımanın gerekliliğinden hareketle samimi bir siyasi bir mücadeleye başlattıklarını belirterek, Gelinen noktada İYİ Parti zor günleri geride bırakmış, 43 milletvekilini parlemantoya sokmuş ve maddi açıdan devlet desteğine kavuşmuştur. Fakat, gelin görün ki, başlangıçta iyi niyetle çok samimi olarak başlayan bu hareket, İYİ Parti Genel Başkanlık makam uygulamaları neticesinde kademe kademe başkalaştırılmıştır. Bu durum süreci başından bu yana takip edenler için ayan beyan ortadadırdedi.

'SİYASİ SÖYLEMLER LAFTA KALMIŞTIR'

İYİ Parti kurucularından Prof.Dr.Gül, partinin kuruluşunun ardından dile getirilen siyasi söylemlerin lafta kaldığına dikkat çekerek, 3 yıllık zaman zarfında hep birlikte sözde koro halinde seslendirdiğimiz, 'Temiz, demokratik, adil, onurlu Siyaset' söylemi ne yazık ki lafta kalmıştır. Parti kadroları oluşturulurken demokratik kurallara riayet edilmediği gibi, liyakat, samimiyet ve vefa gibi hasletler büyük oranda gözardı edilmiştir. Bu değerler ve ilkeler yapısal ve yönetimsel olarak partinin kurumsal kimliğine aksettirilememiş ve dolayısıyla da yaşatılamamıştır diye konuştu.

'İYİ PARTİ, ÜMİT VE UMUT OLMAKTAN MAALESEF ÇIKARILMIŞTIR'

İYİ Parti'nin ümit ve umut olmaktan çıkarıldığını da ifade eden Mustafa Gül, Karşı siyasi gruplarda 'Hastalık' görerek eleştirdiğimiz, eksik, yanlış, ucuz uygulamalar ve konumlamalar bugün İYİ Parti'nin içerisinde nüfus ve yer etmiştir. İYİ Parti, ümit ve umut olmaktan maalesef çıkarılmıştır. 3 yıl boyunca bu mücadelenin her noktasında tereddüt etmeden harcadığımız yoğun emek ve çaba düşünüldüğünde geldiğimiz yol ayrımı elbette herkesten fazla bizleri üzmüştür. İYİ Parti'nin getirildiği nokta itibariyle bizim gibi gören ve düşünenler için istifa etmek artık kaçınılmaz olmuştur diye konuştu. Elazığ, Yüksek İstişare Konseyi, İYİ Parti, Güncel
Kaynak: DHA