20.10.2011 18:01

Elbistan'da Öğrencilerden Engelliye Anlamlı Yardım

Elbistan

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde, Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, başlattıkları "mavi kapak toplama kampanyası" ile 10 binin üzerinde kapak toplayarak, bir engelliye tekerlekli sandalye aldılar.

Kahramanmaraş'ınElbistanilçesinde, Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, başlattıkları "mavi kapak toplama kampanyası" ile 10 binin üzerinde kapak toplayarak, bir engelliye tekerlekli sandalye aldılar.

Endüstri Meslek Lisesi Bilişim Teknoloji Sınıfı Öğretmeni olan ve tayini nedeniyle şu anda görevini Ankara'da sürdüren Sevil Özlem Tiryaki ve öğrencileri tarafından birkaç ay önce başlatılan mavi kapak toplama kampanyası, öğrencilerin başarısı ile sonuçlandı.

Toplanan mavi kapaklarla, Cumhuriyet Mahallesi'nde ikamet eden bedensel ve zihinsel engelli 27 yaşındaki Emrah Bulut'a tekerlekli sandalye alındı.

Bilişim Teknoloji sınıfının önderliğinde başlayan ve tüm öğrencilerin destek verdiği kampanyada toplanan kapaklar karşılığında alınan tekerlekli sandalye, düzenlenen törenle Bulut'a teslim edildi.

Okul bahçesinde düzenlenen törende konuşan Endüstri Meslek Lisesi Müdürüİlyas Gezer, öğrencilerini gösterdikleri örnek davranışlarından dolayı kutlayarak, okul yönetimi olarak, her zaman yanlarında olduğunu dile getirdi.

Elbistan Milli Eğitim MüdürüRamazan Çelikise, öğrenciler tarafından sergilenen bu anlamlı davranışın örnek alınması gerektiğine değinerek, "Bugün burada temsili olarak, insanlığın daha ölmediğinin bir örneğini yaşıyoruz. Biz okullarımıza bir taraftan destek verirken, bir taraftan da insani bir eğitim alınmasının çabası içerisindeyiz. Öğrencilerimiz tarafından yapılan bu davranış insani açıdan, değerlerimiz açısından çok büyük bir olay. Öğrencilerimiz ve öğretmenleri sadece kendi işleriyle ilgilenmediğini, işlerinin dışında inisiyatif kullanarak, çevrelerinde olup bitenlerle ilgili ve alakalı olduklarının bir örneğini gördük. Bir toplumun topyekun kalkınması insanların toplumsal olarak hareket etmeleriyle bire bir alakalıdır" diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, Okul Müdürü İlyas Gezer ve öğrenciler, engelli Emrah Bulut'a verilmesi üzerine tekerlekli sandalyeyi ağabeyi Hasan Sabit Bulut'a teslim ettiler.

Bedensel ve zihinsel engelli kardeşi Emrah Bulut'a, Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri tarafından hediye edilen tekerlekli sandalyeyi alırken duygulu anlar yaşayan Hasan Sabit Bulut, okul yönetimine ve öğrencilere teşekkür etti.

Tekerlekli sandalyeye kavuşan, konuşamayan ve yürüyemeyen Emrah Bulut'un sevinci ise gözlerinden okunuyordu.

- KAHRAMANMARAŞ
Kaynak: AA
Yerel