19.07.2011 16:30

Elbistan Kent Konseyi'nden Ramazan'a Özel Program

Elbistan Kent Konseyi

Elbistan Belediyesi Kent Konseyi, 2011 yılı "3. Ramazan Çadırı Kültür Etkinlikleri" kapsamında Elbistan halkının ramazanı dolu dolu geçirmesi için her gün ayrı ayrı program düzenleyecek.

Elbistan Belediyesi Kent Konseyi, 2011 yılı "3. Ramazan Çadırı Kültür Etkinlikleri" kapsamında Elbistan halkının ramazanı dolu dolu geçirmesi için her gün ayrı ayrı program düzenleyecek.

Ramazanda düzenlenecek programlar hakkında bir araya gelen Kent Konseyi yöneticileri, ramazanın dolu dolu yaşanması için bu yıl çok farklı etkinlikler organize edileceğini ifade ettiler.

Kent Konseyi Başkanı Mükremin Yinanç, Kent Konseyi Genel Sekreteri Mustafa Keleşoğlu, Kent Konseyi Yönetim Kurul Üyeleri A. Kadir Dedeler, Emin Polat, Hafız Meşe, Yakup Özer, İlyas Gezer, Himmet Göçer, Abdulkadir Köseoğlu ve Dr. Ferruh Kılıç'ın katıldığı toplantıda, Ramazan ayında düzenlenecek etkinlikler hakkında bilgi verildi.

Toplantıda konuşan Kent Konseyi Başkanı Yinanç, ramazan münasebetiyle geleneksel hale getirdikleri Ramazan Çadırı Kültür Etkinliklerinin bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceklerini ifade ederek, şunları söyledi:

"Şehit Er Mehmet İnan Parkı'nda bir ay boyunca yaklaşık 700 ile 1000 kişiye iftar yemeği verilecek. Teravih namazı sonrasında ise üyelerimiz olan vakıflar ve derneklerimiz aracılığıyla tanıtım ve çeşitli etkinlikler sunulacaktır. Ramazanın ilk günü Elbistan Belediyesi tarafından yapılaca kaçılışın ardından, Ozan Müzik Merkezi Fasıl Grubu Türk Sanat ve Tasavvuf Musikisi dinletileri ve konserleriyle bir ay boyunca saygıdeğer halkımızın güzel bir Ramazan akşamı geçirebilmesi için, en güzel hizmetleri sunmaya çalışacağız. Bu vesileyle tüm halkımızı Ramazan Çadırına davet ediyor, yönetim kurulumuz adına hayırlı Ramazanlar diliyor, saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz. "

- KAHRAMANMARAŞ
Kaynak: AA
Yerel