EMD İzmir Şubesi'nin 25. Kuruluş Yıldönümü Gururu

Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi 25. kuruluş yıldönümünü Tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenlenen etkinlik ile kutladı.

EMD İzmir Şubesi'nin 25. Kuruluş Yıldönümü Gururu
19.12.2014 12:12 | Son Güncelleme: 19.12.2014 12:12

Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi'nin 25.kuruluş yıldönümü ve yeni yıl kokteyli Tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenlenen etkinlik ile iş dünyası ve basın temsilcilerini bir araya getirdi. Etkinliğe İzmir Vali Yardımcısı İbrahim Ballı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, EMD Genel Başkanı Turgay Türker, Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atilla Sertel, Basın Konseyi Yüksek Kurul Temsilcisi Tufan Türenç ile basın ve işdünyası temsilcileri katıldı.

EMD İzmir Şubesi'nin kuruluşunun 25.yılında mesleki dayanışmanın ne kadar önemli olduğuna bir kez daha tanıklık etiklerini belirten EMD İzmir Şube Başkanı Hicran Özdamar, gazetecilik mesleğine sahip çıkılması gereken dönemlerin yaşandığını ifade etti.

Mesleğe sahip çıkılmalı

Özdamar, "Özgür basın olmadan ne özgürlüklerden ne demokrasiden bahsedilebilir. Geleceğimiz için, doğru bilginin toplumumuza ulaşma çabası olan gazetecilik mesleğine sahip çıkmalıyız. Gazetecilik bir meslekten öte yaşam biçimidir. Çeyrek asırlık yolculuğumuzda hem ekonomi basınına hem ülkenin demokrasi ve bağımsızlığına sahip çıkma yolunda önemli adımlar atılmıştır."

Dernek Genel Başkanı Türker ise ülke genelinde hızla örgütlenen EMD'nin Türk ekonomi basınında vazgeçilmez konumda bulunduğunu, çeyrek asrı deviren İzmir Şubesi'nin de Anadolu'daki ekonomi basını için örnek konumunda olduğunu söyledi.

Üyelere plaket verildi

Etkinlikte derneğin önceki dönem yönetim kurulu başkanı Tolga Albay'a derneğe olan katkılarından ötürü teşekkür plaketi verildi. Öte yandan ekonomi basınında 25 yıl ve üzeri hizmet veren EMD üyelerinden Adnan Kaya, Ali Ekber Yıldırım, Ali Kayadibi, Ali Rıza Karasu, Barış Kudar, Cemal Tükel, Cemil Çelik, Çağlayan Bilgen, Çağlayan Sueli, Elif Özkan, Emel Akçay Uzun, Emin Varol, Ercan Sever, Ergül Satıç, Esin Kurtulmamış, Gülen Türker Çiriş, Hüseyin Erciyas, Hüseyin Işık, Hüsniye Acun, İsmail Efe, Levent Hamurcuoğlu, Macit Sefiloğlu Mehmet Ali Sütlü, Merih Ak, Metin Düvençayır, Murat Demircan, Muzaffer Tezel, Özden Ünver, Özlem Balcı, Reşat Yörük, Saadet Erciyas, Sedat Alp, Serap Zeybek Ihlamur, Şerif Erdikici, Şirin Yörük, Tarık İnce, Ümit Alemdaroğlu, Zehra Uğur ve Zeynep Gürel'e de hizmetlerinden dolayı plaket sunuldu.

Kaynak: Bültenler

Haberler››Güncel››EMD İzmir Şubesi'nin 25. Kuruluş Yıldönümü Gururu - Haberler