Emeklilerden Örnek Davranış

4 emekli bir araya gelerek Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine yemek vermeye başladı.

Emeklilerden Örnek Davranış
03.08.2011 12:55 | Son Güncelleme: 04.08.2011 11:54

Kırıkkale'de değişik kurumlardan emekli olan dört kişi bir araya gelerek ramazan ayında ihtiyaç sahiplere her gün yemek vermeye başladı.

Günde 250 kişiye yemek veren emekliler, her akşam huzurlu bir şekilde uyuduklarını söyledi.

'Komşusu açken, kendisi tok yatan' hadisinden çok etkilendiklerini açıklayan emekliler, iftarda yemek vermenin yanında, evine yemek götürenlerin de ihtiyacını karşılıyor.

Zenginden aldıkları gıda ve paralarla her akşam iftar verdiklerini açıklayan emekli Sezai Çetiner, Mahir Deniz, Ekrem Laçin ve Necati Arı, verilen yemekleri kendilerinin yaptıklarını söyledi.

Her gün yeni bir heyecanla uyandığını belirten Sezai Çetiner, "Yaptığımız yardım ve Ramazan ayı insana ayrı bir huzur veriyor. Her sabah kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum. Yemek hazırlamak akşama kadar sürüyor. Zamanın nasıl geçtiğini bir türü anlamıyorum. " dedi.

Yaklaşık 9 yıldır yemek dağıtım işine devam ettiklerini açıklayan Çetiner, "Ömrümüz yettiği sürece bu işi sürdüreceğiz. Bu iş sayesinde arkadaşlarımız arasında kardeşlik bağı daha da güçleniyor. Yapılan iş sayesinde birçok insanın hayır için yarıştığını gördüm. Bizde bu işe vesile olduğumuz için çok mutluyum. " diye konuştu.

Allah (CC) razı olsun kelimesini hiçbir şeye değişmeyeceğini söyleyen Mahir Deniz, "Akşam yemek dağıttığımız ailelerin yanında çocukları da geliyor. Onlarında karınlarını doyuruyoruz. Çocukların gülümsemesi bile bize yetiyor. " şeklinde konuştu.

Elinden geldiği kadar ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye çalıştığını açıklayan esnaf Coşkun Baloğlu da, "Zaman zaman maddi yardımda bulunuyorum.

Emekli adamların bir araya gelip, çalışması taktire şayan bir olay. İsteselerdi emekli maaşlarını alırlar ve hiçbir iş yapmazlar. Allah (CC) bu arkadaşların yolunu devamlı açık etsin. " şeklinde konuştu.

Yapılan yemeklerin çok güzel olduğunu belirten ihtiyaç sahibi Fatma Alnıaçık ise, "Her gün 3 çeşit yemek dağıtılıyor. Yemeğin yanında tatlı ve ekmekte veriliyor. İstediğimiz kadar alıyoruz. Allah (CC) kendilerinden razı olsun. " dedi.

Kaynak: CHA

Etiketler: Yerel, Haber
Haberler››Yerel››Emeklilerden Örnek Davranış - Haberler