02.05.2019 18:48

Emniyet Genel Müdürlüğü ile Aü Arasında Protokol

Emniyet Genel Müdürlüğü ile Anadolu Üniversitesi (AÜ) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü ile Anadolu Üniversitesi (AÜ) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ile Medya Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanlığı ile AÜ arasında işbirliğini kapsayan protokol, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya ile AÜ Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı arasında Rektörlük Senato Salonu'da imzalandı.

Uzunkaya, yaptığı konuşmada, Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ile Medya Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanlığı Türkiye'nin köklü üniversitelerinden AÜ arasında protokolün imzalanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Protokolle daire başkanlıklarının eğitim, iletişim, dijital altyapı imkan, kabiliyet ve kapasitesinin artırılıp, geliştirilmesi ve mücadele gücünün yükseltilmesinin amaçlandığını anlatan Uzunkaya, şöyle konuştu:

"Video, fotoğraf ve sosyal medya alanlarında Anadolu Üniversitemizin özellikle İletişim Bilimleri Fakültesinden destek almak amacıyla böyle bir protokol imzalayıp, iş birliği yapacağız. Uyuşturucu, teknolojinin gelişimi, küreselleşmenin etkisi ve toplumsal değişimin hızlanmasıyla dünyanın ve ülkemizin karşı karşıya olduğu, doğrudan genç kuşağı hedef almak suretiyle de birçok hayatı karartan, toplumların geleceği için önemli tehditler oluşturan küresel bir sorundur. Küresel olarak bu yapının aktörleri, terör örgütleriyle hareket etmekte ve birbirlerini doğal olarak beslemektedirler.

Yapılan araştırmalar sonucu terör örgütlerinin birçok ülkede gerçekleştirdiği kanlı eylemlerin finansmanın da önemli ölçüde uyuşturucu ticaretiyle sağlandığı görülmektedir. Bu aziz milletin istikbali olan gençlerimizi ruh ve bedenlerini imha etmek suretiyle elimizden almayı hedefleyen uyuşturucuyla mücadelede bugün çok önemli bir iş birliğinin temelini atıyoruz ve hayata geçiriyoruz. Kurtaracağımız her bir hayat ve beden geleceğimizi emanet edeceğimiz sağlık ve güçlü bir nesli ifade ediyor."

Uzunkaya, Türkiye'de uyuşturucuyla ilgili 57 binin üzerinde kullanıcı, satıcı ve organizatör düzeyinde kişinin cezaevlerinden bulunduğuna değinerek, söz konusu rakamın uyuşturucuyla mücadelenin ne kadar önemli olduğunun gösterdiğini bildirdi.

Rektör Çomaklı ise Türkiye'nin en zorlu anlarında emniyet mensuplarının vatan ve millet uğruna görev yaptığının altını çizerek, AÜ'nün de akademik kadro ve teknik imkanlarla protokolün gereğini yerine getireceğinin altını çizdi.

İmza töreninde Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanı İbrahim Hakkı Seydioğulları ile Medya Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanı Tolga Aliusta da hazır bulundu.Emniyet Genel Müdürlüğü ile Aü Arasında Protokol
Kaynak: AA
Türkiye, Emniyet Genel Müdürlüğü, Güncel