Emniyet Genel Müdürü Aktaş görevi devraldı

Yeni Emniyet Genel Müdürü Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, Celal Uzun Kaya'dan görevi teslim aldı.

20.07.2019 20:54 | Son Güncelleme: 20.07.2019 21:09

Emniyet Genel Müdürlüğü görevine atanan Mehmet Aktaş görevi devraldı.

Yeni Emniyet Genel Müdürü Valisi Mehmet Aktaş, Celal Uzun Kaya'dan görevi teslim aldı. Aktaş'a yeni görevinde başarılar dileyen eski Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, "Çok değerli Şırnak Valimize Emniyet Genel Müdürlüğü görevini devrini yapıyoruz. Bu mütevazi devir teslim töreni münasebetiyle ben öncelikle yeni Genel Müdürümüze Emniyet teşkilatı saflarında öncü olarak ifa edeceği görevinde başarılar diliyorum. Her zaman ifade ettik bu tür görevler bir bayrak teslimi gibi elden ele devir edilen bir hizmet yarışmasıdır. Dolasıyla biz bizden önce görevi devir aldığımız gibi bugün görevi devir alan yeni Genel Müdürümüz bu bayrağı inanıyorum ki aynı heyecanla şevkle daha yukarılara taşımak suretiyle, ülkemize milletimize çok kaliteli güvenlik hizmeti verilmesinde rol oynayacaklardır" şeklinde konuştu.

"ÖNCELİĞİMİZ TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELE"

Terör örgütleriyle mücadelenin öncelikli olduğunu belirten yeni Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, "Emniyet teşkilatımız 300 bine aşkın personeliyle gece gündüz demeden günün her saati her anında insanımızın can ve mal güvenliği için huzur için canla başla mücadele eden ülkemizin göz bebeği kuruluşlarından bir tanesidir. Ben bu kuruluşun genel müdürü olarak atanmış olmaktan duyduğum memnuniyeti mutluluğu ve onuru da ifade etmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza hassas görevi şahsıma tevri ettikleri içinde şükranlarımı sunuyorum. FETÖ, PKK, DAEŞ gibi terör örgütleriyle çok etkin bir mücadele en öncelikli görevimiz olacaktır. Her türlü kaçakçılık ve mücadele öncelikli olacaktır" diye konuştu.

MEHMET AKTAŞ KİMDİR?

Aktaş, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Aksaray- Gülağaç, Malatya -Kuluncak, Muş- Hasköy, Düzce- Cumayeri ve Rize -Çayeli ilçelerinde kaymakamlık görevlerini yürüttü.

2010-2014 yılları arasında İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü'nde Şube Müdürü, Daire Başkanı olarak görev yaptı. Daha sonra İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı görevine getirildi. 2016 yılında Karabük Valiliği'nde ardından 2017 yılında Şırnak Valiliği'nde görev aldı.

Emniyet Genel Müdürü Aktaş görevi devraldı

Emniyet Genel Müdürlüğü, Celal Uzunkaya, Mehmet Aktaş, Şırnak, Güncel

Kaynak: İHA


27.02.2020 01:58:35