Emniyet kemerini takmayan sürücüler drone ile tespit edildi

Karabük'te İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri tarafından yapılan denetimde kural ihlali yapan 75 sürücü drone ile tespit edildi. Yapılan uygulamada emniyet kemeri takmayarak kural ihlali yapan 75 sürücüye 8 bin 100 TL idari para cezası kesildi.

21.07.2019 21:59

Karabük Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü karşısından geçen D-755 karayolunda drone destekli emniyet kemeri uygulaması yaptı.

"TAKMAMIŞTIM YALAN SÖYLEMEYE GEREK YOK"

Yaklaşık 4 saat süren denetimde havadan alınan görüntüler ile emniyet kemeri takmadıkları tespit edilen 75 sürücüye toplam 8 bin 100 TL para cezası kesildi. Ceza yazılan bir sürücü "Yakalanmışız bir yerden. Takmamıştım, yalan söylemenin bir anlamı yok" diye konuşurken, diğer bir sürücü "Eşimle birlikte 1 kilometre mesafedeki cenazeden geliyorum. Bacanak vefat etti. Onun üzüntüsüyle unutmuşum takmayı'' dedi.

"DRONE YANLIŞ GÖSTERİYOR"

Bir sürücünün babası ise, "Drone yanlış gösteriyor. Cezaya itiraz edeceğim'' diye konuşurken ceza yazan polis, "Drone bize yanlış gösteriyorsa mahkeme onu düzeltir" diyerek cezaya itiraz için mahkemeye başvurabileceğini belirtti.

Emniyet kemerini takmayan sürücüler drone ile tespit edildi

Emniyet Müdürlüğü, Karabük, 3. Sayfa

Kaynak: İHA

YORUMLAR
21.10.2019 08:03:46