Annesi, Babası ve Kız Kardeşini Kaybeden Ahmet Mert Özçelik, İstinaf Yoluna Başvurdu

İzmir'de yazar Emrah Serbes'in neden olduğu kaza sonucu annesi, babası ve kız kardeşini kaybeden Ahmet Mert Özçelik, avukatı aracılığıyla 8. Ağır Ceza Mahkemesinin Serbes ve Kenan Doğru hakkında verdiği hapis cezasının usul ve yasaya aykırı olduğu iddiasıyla istinaf yoluna başvurdu.

Annesi, Babası ve Kız Kardeşini Kaybeden Ahmet Mert Özçelik, İstinaf Yoluna Başvurdu
23.07.2018 21:01 | Son Güncelleme: 23.07.2018 22:11

İzmir Bölge Adliye Mahkemesi Ceza Dairesine sunulmak üzere 8. Ağır Ceza Mahkemesine sunulan dilekçede, Emrah Serbes ve Kenan Doğru hakkında verilen hapis cezalarının usul ve yasaya aykırı olduğu belirtilerek, "Karara karşı yasal süresi içerisinde istinaf yoluna başvuruyoruz." denildi.

"DİLEKÇE İLE MAHKEMEYE SUNACAĞIZ"

Dilekçede, kararda hukuka aykırılık bulunması halinde hükmün bozulması, dosyanın yeniden incelenmek ve hükmolunmak üzere hükmü bozulan ilk derece mahkemeye gönderilmesi, aksi takdirde ise istinaf mahkemesinde davanın duruşmalı olarak yeniden görülmesi talep edildi. Avukat Burcu Ece Güler yaptığı açıklamada, Emrah Serbes ve Kenan Doğru'nun daha fazla ceza alması için "süre tutum" dilekçesiyle kararı istinafa taşıdıklarını belirtti. Güler, "İstinaf nedenlerimiz mahkemenin gerekçeli kararının tarafımıza tebliği sonrası ayrı bir dilekçe ile sunulacak." dedi.

Emrah Serbes Davasında Yeni Gelişme: Annesi, Babası ve Kız kardeşini kaybeden Ahmet Mert Özçelik İsnaf Yoluna Başvurdu

13 YIL CEZA ALMIŞTI

İzmir-Aydın Otoyolu'nda önünde seyreden otomobile çarparak aynı aileden 3 kişinin ölümüne neden olan ve hakkında 22,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan tutuklu sanık Emrah Serbes, 13 yıl 4 ay, kazadan sonra 34 NT 5005 plakalı otomobili kendisinin kullandığını söyleyen Kenan Doğru ise 1 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Yorumlar (3)
XCLGOF: herseye ceza var tecavzcü pisliklere ceza yok bu dunya adaletsiz
AAA: nedense hep aklıma baklava çalan çocuklar geliyor ve lanet ediyorum bu adaletsizliğe
ALİ: Bir tepsi baklava çalan 30yil üç kişiyi öldüren caniye 13yil bu adalet mi her kişi için 13yil vermeli bu itler bir daha topluma çıkmamali adalet istiyoruz.herkese adil adalet...