38 Yaşında Milli Takıma Çağrılan Emre Belözoğlu: 50 Yaşında da Olsam Gelirim

A Milli Takımın tecrübeli oyuncularından Emre Belözoğlu, "Göğsümde bu şanlı bayrağı taşıdığımız sürece heyecanım bitmez. 50 yaşında evimde otururken beni milli maça çağırsalar aynı heyecanla gelirim." dedi.

21.03.2019 21:04 | Son Güncelleme: 21.03.2019 21:26

A Milli Futbol Takımı, 2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu'ndaki ilk maçında 'un konuğu olacak. Mücadele öncesinde A Milli Futbol Takımı'nın tecrübeli ismi Emre Belözoğlu, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Milli takım için heyecanının hiçbir zaman bitmeyeceğini söyleyen Emre Belözoğlu, "Her şeyden önce bu göreve beni layık gördüğü için sizlerin huzurunda hocamıza teşekkür ediyoruz. Biz burada, gerek saha içinde gerek saha dışında diğer takım arkadaşlarımla birlikte hocamıza yardımcı olmak için varız. Göğsümde bu şanlı bayrağı taşıdığımız sürece hiçbir zaman heyecanım bitmez. Yarın bir gün 50 yaşında evimde otururken beni milli maça çağırsalar aynı heyecanla gelirim. Milli takımın olduğu her yerde bana var olmak büyük şereftir. Sahada konsantrasyonumu hiçbir zaman kaybetmedim" diye konuştu.

"BU TURNUVAYA KATILMAK İSTİYORUZ"

EURO 2020'ye katılmak istediklerini ifade eden Belözoğlu, "Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Benim için büyük bir şeref. Yeterli şekilde konsantre olmak için çok sebebim var burada. Herkesin sevdiği bir milli olmak öncelikli hedefimiz ancak turnuvalara da gitmek istiyoruz. Yetenekli bir kadromuz var. Hem genç hem de tecrübeli oyunculardan. Bu tecrübeyi yıllar önce yaşamış ve ülkemize yaşatmış bir teknik adam başımızda. Hocamızın varlığı da bizim için büyük avantaj. Bende hoca ile 20'li yaşların başında çalışmıştım. Onun eğiticiliği herkes tarafından biliniyor. Bizler grupta iyi rakiplere karşı oynayacağız ama iyi bir jenerasyon var. İyi harmanlanmış bir ekip var. Bu turnuvaya katılmak istiyoruz. Ülkemiz de bunu hak ediyor diye düşünüyorum. İnşallah hocamızla birlikte bunu bir alışkanlık haline getirip, yolumuza davet etmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"ÖNEMLİ OLAN ARNAVUTLUK MAÇI"

Yarınki Arnavutluk maçının kendileri için önemine dikkat çeken tecrübeli futbolcu, "Ben her zaman şuna inandım: Benim için en değerli olan şey yarın oynayacağımız maç. Onun dışında bir şey düşünmüyorum. İnşallah bu iki maçtan 6 puan alıp, görevimizi yerine getirelim. Sezon sonunda bir karar vereceğim zaten. Onun için zamanımız olacak. Bizim için önemli olan şey yarın oynayacağımız Arnavutluk maçı" dedi.

"YARIN HERKES ELİNDEN GELENİ YAPACAK"

Yarın sahaya çıkacak herkesin elinden geleni yapacağını söyleyen Emre Belözoğlu şöyle konuştu: "Hocamızın verebileceği bir karar. Benim dizilişle alakalı bir şey demem doğru olmaz. Önemli olan burada en hazır şekilde olacak takımı hoca bize söyledi. Onun verdiği direktifler doğrultusunda sahaya kim çıkarsa çıksın elinden geleni yapacak. Oyunun merkezi, sağı-solu önemli değil. Hocamız maçtan önce odaklanmamız gereken şeyi genel hatlarıyla anlattı. Hazır bir şekildeyiz. Kim oynarsa oynasın hepimiz burada tek bir hedef için varız. O da yarın 3 puanla ayrılmak."

38 Yaşında Milli Takıma Çağrılan Emre Belözoğlu: 50 Yaşında da Olsam Gelirim

Emre Belözoğlu, Arnavutluk, Spor

Kaynak: DHA


HABER YORUMLARI
28.01.2020 04:35:56