20.03.2017 10:08

Emre Kaya, Dayısı Erol Parlak'ı Özel Konserinde Yalnız Bırakmadı

Emre Kaya, Dayısı Erol Parlak

Ünlü popçu Emre Kaya, müzikteki duayeni olan dayısı Erol Parlak’ın Haliç Kongre Merkezinde, 18 Mart Çanakkale şehitleri anısına, Çanakkale türkülerinden oluşan repertuvarı ile verdiği özel konserine katıldı.

Ünlü popçu Emre Kaya, müzikteki duayeni olan dayısı Erol Parlak'ın Haliç Kongre Merkezinde, 18 Mart Çanakkale şehitleri anısına, Çanakkale türkülerinden oluşan repertuvarı ile verdiği özel konserine katıldı.

Türk pop müziğin ünlü ismi Emre Kaya, müzikteki duayeni olan ve 'Bende çok emeği var' dediği dayısı İstanbul Teknik üniversitesi (İTÜ) Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölüm Başkanı Erol Parlak'ı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı 'Çanakkale Ağıtları Konseri'nde yalnız bırakmadı. Konser sonrasında, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile birlikte dayısı Erol Parlak'ı kulisinde ziyaret eden Emre Kaya, onu kutlayarak, kendisiyle gurur duyduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İstanbul Valisi Vasip Şahin ile sanat, iş, spor camiasından çok sayıda davetli gecede hazır bulundu. Törende, sesi ile herkesi büyüleyen Erol Parlak, kuliste dinlenirken sürpriz bir ziyaretle karşılaştı.

"Dayım benim idolüm"

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile birlikte dayısı Erol Parlak'ı ziyaret eden Emre Kaya, 'Müziğe başlarken dayım benim idolüm oldu. Bana henüz 3 yaşındayken cura bağlama hediye ederek, müzikle tanışmamı sağladı' dedi. Kaya, bugün ulusal ve uluslararası birçok projede yer alan ve aynı doğrultuda üreten bir sanatçı olarak, Anadolu ruhunu ve kültür zenginliğini yorulmadan, usanmadan dünya insanlarına aktarmaya devam eden dayısının Türkiye'nin ender yetiştirdiği seslerden birisi olduğunu söyledi. 'İdolüm' dediği dayısını başarılı konseri nedeniyle kutlayan Kaya, ona sarılarak, 'İyi ki bana o bağlamayı hediye edip, müzik ruhunu aşılamışsın' ifadelerini kullandı. Kaya, daha sonra dayısı ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile günün anısına bir de hatıra fotoğrafı çektirdi.

"Müzik Üniversitesi kurulması beni mutlu etti"

Emre Kaya, konseri izleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müzik üniversitesi kurulması yönündeki açıklamasından duyduğu memnuniyeti bildirdi. Kaya, konseri izleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Bu ağıtlar dizisini adeta geleceğe sunmak üzere hazırlayan Erol Parlak hocama huzurlarınızda çok çok teşekkür ediyorum. Tüm sanatçı kardeşlerime özellikle bu başarılarından dolayı bu başarıya katkılarından dolayı şahsım milletim adına şükranlarımı sunuyorum" sözleri karşısında şunları söyledi; "Değerli Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Ödül töreninde Müzik Üniversitesi isteyen dayım Erol Parlak'a söz vermişti. Bu sözünü de unutmadığını hatırlatarak, çalışmalara başlandığını duyurması benim gibi birçok sanatçıyı da mutlu etmiştir". - İSTANBUL
Kaynak: İHA
Fatma Betül Sayan Kaya, Emre Kaya, Çanakkale, Haliç, Magazin