Emre: Kendilerini Benim Yerime Koysunlar

Süper Lig'in bitimine üç hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Fenerbahçe'de kaptan Emre Belözoğlu önemli açıklamalarda bulundu.

01.05.2014 10:45 Emre: Kendilerini Benim Yerime Koysunlar
Fenerbahçe'de gördüğü kartlar ile tartışma konusu olan Emre, kanaltürk'e önemli açıklamalarda bulundu.

Aziz Yıldırım'ın mahkeme kararlarının ardından takımın bütünleştiğini, "Başkanımız hapishanede hepimizden çok dik duruş gösterdi. Başkan Fenerbahçe mevzu olunca her şeye hakkını verir. Bizim çok iyi bir arkadaşlığımızın olması, taraftarın arkamızda olması, takımımızda kaliteli ve iş ahlakı olan oyuncuların fazla olması bize şampiyonluğu getirdi. Son 2 sene Galatasaray şampiyon olmuştu. Takımın birlikteliği, bütünlüğü, büyüklerimizin birbiriyle paslaşması bize şampiyonluğu getirdi." ifadeleriyle dile getirdi ve ekledi; "Ben oyuncu grubumuzun büyük bir haksızlığa uğradığının farkında olarak çok iyi birlik olduğunu düşünüyorum. Futbolcunun cevap vereceği tek bir yer var o da sahanın içi. Bunları hak etmemiştik. O sene o takım saha içinde oyuncusuyla, taraftarıyla çok temiz bir sezon geçirdi. Alnımızın teri ile şampiyon olduk. O süreçten buraya geldiğimizde ne kadar haklı olduğumuzu tüm Türkiye gördü. Bu süreci bu camia hiç haketmedi."İlerleyen yaşının sorulması üzerine Emre, "2-3 sene daha oynayacağım. Ne olursa olsun, herkesin fikrine saygım var. Ben saygıyı fazlasıyla hak ediyorum bu ülkede. 18 senedir oynuyorum. Hatalarım da oldu. Sahadaki agresifliğimi eleştirsinler. Abone olduğumuz bir gazete var maçtan sonra onu okuyorum. Benim hakkımda ne konuşmuş Orkun abi bize iletiyor. Kimin ne konuştuğunun çok önemli olmadığı bir dönemdeyim." dedi.

Eskiden Galatasaray forması giymesi ve Fenerbahçe'ye transfer olmasıyla ilgili, "Çocukluluğumda Fenerbahçeliydim. Gönlümüzde Fenerbahçe sevgisi vardı. Galatasaray alt yapısından çıktık. Fatih Terim gibi bir abimiz oldu. Orada çok güzel şeyler yaşadım."düşüncelerini dile getiren Emre Belözoğlu son dönemde tüm dünyada gündem olan ırkçılık hakkında, "Irkçılık içinde hissetmediğim bir duygu. Allah'tan başka kimseye hesap vermem. Ben bazı şeyleri mahşer-i vicdana bırakmış durumdayım. İnsanların beni iyi veya kötü bilmesi çok önemli değil. Ben kendimi biliyorum. Allah benim bu duyguyu barındırmadığımı bilsin, onun dışında çok önemli değil." ifadelerini kullandı.Felipe Melo ile tartışmasını futbolun içinden bir olay olarak nitelendiren Emre, "Futbolun içinde olan şeyler sahada kalmalı. Melo ile olan konu bundan ibaret. Melo'nun yaptığı hareketlerini kendi camiasının değerlendirmesi gerekiyor. İtalya'da saha içinde birçok diyaloğa giriliyordu. Benim duyduklarımı kulaklarıyla duysunlar ve kendilerini benim yerime koysunlar. Bize durduğumuz yerde ana avrat küfrediyorlar. Futbol insanları birleştirsin, kucaklaştırsın ama futbolun görevi bu değil." diyerek duruma açıklık getirdi.

Emre Belözoğlu, Felipe Melo, Galatasaray, Fenerbahçe, Spor

Kaynak: Goal.Com

YORUMLAR