Endonezyalı İşadamları Antalya'da

Antalya Girişimci İşadamları Derneği'nin Davetlisi Olarak Antalya'ya Gelen Endonezya'lı İşadamları Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'i Ziyaret Etti. Türel İki Ülke Arasındaki Ticari İlişkilerin Geliştirilmesi Gerektiğini Vurguladı.

11.04.2007 11:10 | Son Güncelleme: 11.04.2007 11:10Endonezyalı İşadamları Antalya'da
Antalya Girişimci İşadamları Derneği’nin davetlisi olarak Antalya’ya gelen Endonezya’lı işadamları Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret etti. Türel iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Türkiye Sanayici ve İşadamları Konfederasyonu TUSKON 7-8 Nisan tarihlerinde İstanbul’da düzenlediği ve 15 ülkeden yabancı işadamlarının katıldığı bir toplantı düzenledi. Toplantıya katılan Endonezyalı İşadamları Antalya Girişimci İşadamları Derneği’nin davetlisi olarak Antalya’ya geldi. Antalya’da hayvancılık, tarım, mermer, turizm ve eğitim gibi çeşitli sektörlerle ticari ilişkiler kurmak için bir takım çalışmalar yapacak olan Endonezyalı iş heyeti Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret etti. Türel, Endonezya gurubunun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türel, Endonezya ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesi ve dostluk bağlarının güçlenmesinin önemine değindi. Endonezyalıların samimi, sıcak insanlar olduğunu belirten Başkan Türel, ”Antalya’da düşündükleri yatırım planlama çalışmaları olursa her zaman destek vermeye hazırız” dedi.

Endonezyalı işadamları ise, Türkleri daha çok Hac ve Umre’den tanıdıklarını belirterek, ”Türkler çok misafirperverler. Kendimiz gibi görüyoruz. Bu nedenle Türkiye ile ticari işbirliği yapmak istiyoruz, Antalya’da çeşitli sektör temsilcileri ile görüşün iş yapmak istiyoruz” dedi.

AGİD Başkanı Halil İbrahim Hamamcıoğlu ise, Endonezyalı gurubun 3 gün Antalya’da bir takım çalışma yapacaklarını belirterek Türk işadamlarının yurtdışını açılmalarına hedeflediklerini söyledi. Hamamcıoğlu “Ülkemizin döviz kazanmasını istiyoruz. Bayrağımızı dünyanın her köşesinde dalgalandırmak istiyoruz. Bu nedenle Endonezyalı gurubun Antalya ve Türkiye ziyareti çok önemlidir” dedi.

Başkan Türel, ziyaretin ardından Endonezyalı işadamlarına Antalya tanıtım seti ve damak tadı turunç reçeli hediye etti.

(AT-AT-Y)

11.04.2007 11:03 TSİ


Kaynak: İHA

28.01.2020 15:44:40