Ölümden döndüler! Engelli bireyin el frenini çektiği araç, yokuş aşağı sürüklendi

Bursa'da bir vatandaş, patates almak için aracından indi. O sırada sürücünün arabada bulunan engelli kardeşi el frenini indirdi. Yokuş aşağı hareket etmeye başlayan araç, ancak sokak diğerine çarparak durabildi.

Ölümden döndüler! Engelli bireyin el frenini çektiği araç, yokuş aşağı sürüklendi
31.03.2020 15:15 | Son Güncelleme: 31.03.2020 16:31

Bursa'nın Büyükorhan ilçesinde aracını patates almak için durduran sürücü; araçta engelli kardeşini, eşi ve iki çocuğunu bırakarak bakkala girdi. Bu sırada engelli kardeşin el frenini çekmesiyle araç yokuş aşağı hareket etti. Büyük korku yaşayan aile, otomobilin sokak direğine çarpıp durmasıyla kurtuldu.

ARAÇ, 40 METRE SÜRÜKLENDİ

Büyükorhan ilçesinde gerçekleşen kazada, araç şoförü S.B. içinde engelli kardeşi, eşi ve iki çocuğunun bulunduğu otomobille patates almak için bakkalın önünde durdu. El freni çekili otomobilin ön koltuğunda oturan engelli M.A.B. el frenini indirince otomobil yokuş aşağı hareket etmeye başladı. İçinde ikisi çocuk dört kişinin olduğu otomobil 40 metre hareket ettikten sonra sokak lambasına çarparak durabildi.

Kazayı hafif sıyrıklarla atlatan araç içinde bulunanlar 112 ekipleri tarafından ambulansla Büyükorhan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kaynak: İHA

Yorumlar (4)
VATANDAŞ: Geçen yaz Büyükorhan ilçesindeydim çok güzel bir belde
TESELLİ: Başlıkta çekti yazıyor nangut
AHMET: Engeli şahsın el frenini çektiği değil, indirdiği olacak. el freni çekilrse araç kaymaz bozuk değilse.
Haberler››3. Sayfa››Ölümden döndüler! Engelli bireyin el frenini çektiği araç, yokuş aşağı sürüklendi - Haberler