Haber, Son Dakika, Haberler

Enkazdan Çıkarılan Ceset Sayısı 5'e Ulaştı

Diyarbakır'da Taşıyıcı Kolanları ve Duvarlarında Derin Çatlaklar Oluşması Nedeniyle Boşaltılan ve Geçen Kasım Ayında Yıkım Kararı Verildikten Sonra Pazar Günü Çöken En 8 Katlı 32 Daireli Alkan 1 Apartmanı Enkazı Altında Kalan 14 Yaşındaki Abdullah Köseer 35 Saat Sonra Sağ Olarak Kurtarıldı. Enkaz Altından 3 Cesedin Daha Çıkarılması ile Ölü Sayısı 5'e Ulaştı.

06.02.2007 11:58 | Son Güncelleme: 06.02.2007 11:58
Enkazdan Çıkarılan Ceset Sayısı 5'e Ulaştı
Diyarbakır'da taşıyıcı kolanları ve duvarlarında derin çatlaklar oluşması nedeniyle boşaltılan ve geçen Kasım ayında yıkım kararı verildikten sonra pazar günü çöken en 8 katlı 32 daireli Alkan 1 apartmanı enkazı altında kalan 14 yaşındaki Abdullah Köseer 35 saat sonra sağ olarak kurtarıldı. Enkaz altından 3 cesedin daha çıkarılması ile ölü sayısı 5'e ulaştı.

Kayapınar Beldesi Huzurevleri Semti Esen Sokak'ta bulunan 32 daireli 'Alkan 1 Apartmanı'nın çökmesi ardından bina enkazında Sivil Savunma Müdürülüğü Arama Kurtarma ekipleri saat 01.30 sıralarında Abdullah Köseer'i yaralı olarak çıkardı. Köseer, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Sağlık durumunun iyi olduğu belirtilen Köseer'in boşaltılan binanın en üstünde güvercin beslediği ve sık sık binaya girip çıktığı belirtildi.

Enkaz altında kalan diğer kişiler 36 yaşındaki Selahattin Kaymak, 19 yaşındaki Fırat Dursan ile 18 yaşındaki Ahmet Koçlardan'ın cesedi de sabaha karşı çıkarıldı. Çöken binanın enkazından pazar günü 18 yaşındaki Mesut Demir ile kardeşi 17 yaşındaki Hasan Demir'in cesetleri çıkarılmış, dün de toprağa verilmişti. Böylece enkaz altından ölü olarak çıkarılanların sayısı 5'e yükselmiş oldu.

DİYARBAKIR(DHA)

Kaynak: DHA

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
Haberler ›› Güncel ››Enkazdan Çıkarılan Ceset Sayısı 5'e Ulaştı - Haberler