Erdal Tosun, Babasıyla Aynı Kaderi Paylaştı! Türk Sinemasında Bir Devir Kapandı

Erdal Tosun bu sabah saatlerinde Sarıyer'de yaşanan trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. Usta oyuncu daha önce babası ve kardeşini toprağa vermişti.

30.11.2016 10:44Erdal Tosun, Babasıyla Aynı Kaderi Paylaştı! Türk Sinemasında Bir Devir Kapandı

Bu sabah Sarıyer'de trafik kazası geçiren Erdal Tosun hayatını kaybetti. Bu acı haber tüm Türkiye'yi yasa boğdu. 'Bir Demet Tiyatro'da 'Eyvah Necdet' karakteriyle akıllara kazınan Erdal Tosun'un ' Midyat Seyfo gülün' repliği bir döneme damgasını vurmuştu.

'TOSUN AİLESİ'NİN ACI KADERİ

Türk sinemasının efsane isimlerinden Erdal Tosun'un babası Necdet Tosun 48 yaşında hayatını kaybetmişti. Siyah beyaz filmlerin unutulmaz isimlerinden Necdet Tosun, iş için bir süreliğine Almanya'ya gitmiş ve orada trafik kazası geçirmişti. Tedavisi Almanya'da süren Necdet Tosun bir süre sonra İstanbul'a getirilmiş ve ünlü oyuncu 10 günlük tedavinin ardından yaşama gözlerini yummuştu.

BABA MESLEĞİNİ SEÇTİLER

Erdal Tosun ve Gürdal Tosun kardeşler, baba mesleğini seçip oyuncu olmuştu. Birlikte birçok projede rol alan kardeşler 'Bir Demet Tiyatro'da aynı sahneyi paylaşmıştı.

GÜRDAL, 16 YIL ÖNCE YAŞAMINI YİTİRDİ

1967 doğumlu olan Gürdal Tosun 2000 yılında bağırsaklara giden damarların tıkanıklığı sebebiyle henüz 33 yaşında hayatını kaybetmişti.

Önce Necdet Tosun, ardından Gürdal Tosun, şimdi de Erdal Tosun... Türk sinemasında "TOSUN" devri kapandı;
Türkiye, Sarıyer, Almanya, Midyat, Magazin

YORUMLAR
18.10.2019 22:32:54