Erdoğan : ''ortadoğu Meselesi İle İlgili Dün Bush'la Görüştüm''

Tatilini Balıkesir'in Marmara İlçesine Bağlı Ekinlik Adası'ndaki Remzi Gür'e Ait Villada Geçiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İskele Meydanında Düzenlendiği Basın Toplantısında Gazetecilerin Gündeme İlişkin Sorularını Cevapladı.

Erdoğan : ''ortadoğu Meselesi İle İlgili Dün Bush'la Görüştüm''
24.07.2006 20:20 | Son Güncelleme: 24.07.2006 20:20
Tatilini Balıkesir`in Marmara ilçesine bağlı Ekinlik Adası`ndaki Remzi Gür`e ait villada geçiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, iskele meydanında düzenlendiği basın toplantısında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

¨Sayın Zapsu istifa edecek mi?¨ şeklindeki soruyu cevaplandıran Erdoğan, ¨Bu partimle, benimle alakalı bir konu. Bu konuyla ilgili kararı da partim verir¨ dedi.

Günü kaldığı villada dinlenerek geçiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 15.30 sıralarında villadan ayrılıp, yürüyerek adayı gezdi. Yanına gelen çocuklarla yakından ilgilenen Başbakan Erdoğan, çocuklara çeşitli hediyeler verdi. Daha sonra iskele meydanına gelen Başbakan Erdoğan, buraya konulan bir masanın önüne oturup, basın toplantısı düzenledi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, `Sayın Cüneyt Zapsu istifa edecek mi?, siz bu konuya nasıl bakıyorsunuz?¨ şeklindeki soruya, ¨Bu kadar yoğun ortadoğu sorununun yaşandığı bir dönemde çok spesifik bir olay ve partimle ilgili bir olayı sormanızı doğrusu çok hafif buluyorum. Yani bu benim partimle, benle alakalı bir konu ve bu konuyla ilgili kararı vereceksek biz veririz, partim verir. Kaldı ki şu anda gündemimizde böyle birşey yok. Cüneyt bey partimizin Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesidir, ayrıca benim tüzükten doğan hakkımla atadığım bir arkadaşımdır. Dolayısıyla zaman zaman birçok görevleri yapmak üzere ulusal ve uluslararası bu tür görevleri kendisine vermişimdir. Ama medya sağolsun Cüneyt beye çok farklı konular yüklemekte farklı yerlere oturtmaktadır. Yani bu bizim sorunumuz değil medyanın sorunudur. Dolayısıyla biz yolumuza devam ediyoruz. Olay bu kadar basittir¨ diye konuştu.

Kaynak: DHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Erdoğan : ''ortadoğu Meselesi İle İlgili Dün Bush'la Görüştüm'' - Haberler