Gülben Ergen ve Erhan Çelik Davasında Karar Belli Oldu

Ünlü şarkıcı Gülben Ergen ile eski eşi Erhan Çelik arasında devam eden bir dava daha sonuçlandı. Mahkumiyet hükmünün geri bırakılmasına karar veren mahkeme, Erhan Çelik'in 5 yıl denetim süresine tabi tutulmasına da hükmetti.

26.03.2019 14:48 | Son Güncelleme: 26.03.2019 16:49Gülben Ergen ve Erhan Çelik Davasında Karar Belli Oldu

Gülben Ergen'in şikayeti üzerine, açılan davada mahkeme, 'kişilerin özel hayatına ilişkin görüntüleri hukuka aykırı olarak ifşa etmek' suçundan Erhan Çelik'e 2 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme cezayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına çevirdi. Mahkeme, Erhan Çelik'in 5 yıl denetim süresine tabi tutulmasına da hükmetti.

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTIĞI FOTOĞRAFLAR NEDENİYLE DAVA AÇMIŞTI

Erhan Çelik'in sosyal medyadan paylaştığı fotoğraflar nedeniyle Gülben Ergen'in şikayeti üzerine, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Çelik hakkında "Zincirleme suretiyle özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek" suçundan 2 buçuk yıldan 8 yıl 9 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açmıştı.

5 YIL DENETİM SÜRESİNE TABİ TUTULMASINA HÜKMETTİ

İstanbul Anadolu 48. Asliye Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmaya Gülben Ergen'in avukatı Emek Emre ve Erhan Çelik'in avukatı Zühal Akbel katıldı. Mahkeme davanın karar bağlandığını belirterek, Erhan Çelik'e 'kişilerin özel hayatına ilişkin görüntüleri hukuka aykırı olarak ifşa etmek' suçundan 2 yıl hapis cezası verdi. İyi hal indirimi yapan mahkeme cezayı önce 1 yıl 8 aya indirdi. Mahkeme Erhan Çelik'in kişilik özelliklerini, mahkemede tutum ve davranışlarını göz önünde bulundurarak mahkumiyet hükmünün geri bırakılmasına karar verdi. Mahkeme, Erhan Çelik'in 5 yıl denetim süresine tabi tutulmasına da hükmetti.


Gülben Ergen, Erhan Çelik, Magazin, Güncel

Kaynak: DHA

HABER YORUMLARI
20.02.2020 15:11:43