Erkan Koleji'nden "satranç" şöleni

Adana'nın öncü eğitim kurumlarından Erkan Koleji'nin M1 Merkez AVM katkılarıyla bu yıl 7.'sini düzenlediği "Geleneksel Satranç Turnuvası"nda öğrenciler, dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele etti.

07.03.2017 09:30 | Son Güncelleme: 07.03.2017 09:31Erkan Koleji'nden

Satranç şampiyonları eğitim bursu kazandı

Turnuvada, farklı kategorilerde ilk 3'e girmeyi başaran öğrenciler, eğitim bursu kazandı.
Farklı dallarına olduğu gibi; çocukların hızlı ve sonuç odaklı düşünebilme, mukayese, yaratıcılık, konsantrasyon gibi becerilerini geliştirdiği bilimsel olarak kanıtlanmış bir spor dalı olan satranca da büyük önem veren Erkan Koleji, küçük satranç ustalarını M1 Merkez AVM'de düzenlediği turnuvada buluşturdu.

KIRAN KIRANA MÜCADELE

Bu yıl 7.'si gerçekleştirilen ve 2 gün süren "Geleneksel Satranç Turnuvası"na, 200 öğrenci katıldı. Minikler, Yıldızlar ve Gençler olmak üzere 3 ayrı kategoride, 7 tur halinde gerçekleşen ve 30 dakika süren karşılaşmalarda; Minikler kategorisinde 1 ve 2. sınıf öğrencileri, Yıldızlar kategorisinde 3 ve 4. sınıf öğrencileri, Gençler ketegorisinde ise 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri kıran kırana mücadele etti.

Eğitim ve öğretim kalitesi kadar sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere verdiği önem ve destekle de fark yaratan Erkan Koleji'nin düzenlediği turnuva sonunda; Minikler'de Mert Toprak birinci, Sarp Akan Ercan ikinci, Utku Akarslan üçüncü oldu. Yıldızlar'da Mehmet Efe Topçu birinci olurken, ikinciliği Bekir Berk Bozdoğan, üçüncülüğü Utku Mermer elde etti. Gençler kategorisinde ise Tolga Keçebaş şampiyon oldu. Aynı kategoride ikinciliği Azra Horozoğlu, üçüncülüğü Berkay Yılmaz göğüsledi.

Turnuva sonunda dereceye giren sporculara plaketleri verilirken, Minikler kategorisinde dereceye girenler ödüllerini Erkan Eğitim Kurumları Genel Koordinatörü İzzettin Yüzçelik'in elinden aldı. Yıldızlar kategorisinde dereceye girenlere ödülleri Erkan Koleji İlköğretim Müdürü Nazmiye Çabuk, Gençler kategorisinde dereceye girenlere ise Erkan Koleji Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Ahmet Ayyıldız tarafından verildi.

ŞAMPİYONLARA EĞİTİM BURSU

Düzenlediği sınavlarla başarılı öğrencilere eğitim bursu veren Erkan Koleji, satranç turnuvası şampiyonlarını da bursla ödüllendirdi. Her kategoride 1. olan yarışmacılar Erkan Koleji'nden yüzde 100 burs hakkı elde ederken, yine her kategoride 2. olan yarışmacılar yüzde 80, 3.'ler ise yüzde 60 eğitim bursu almaya hak kazandı. Ayrıca, turnuvada ilk 10'a giren tüm sporculara, M1 Merkez AVM tarafından Burger King menü hediye edildi. Turnuvaya katılan tüm sporculara, Erkan Koleji tarafından turnuva hatırası olarak madalya verildi.


Güncel

Kaynak: Bültenler

20.02.2020 21:58:50