Haber, Son Dakika, Haberler

Ertürk, AK Parti Siyaset Akademisi'nde Tecrübelerini Paylaştı

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, AK Parti Siyaset Akademisi eğitimleri kapsamında Düzceliler ile buluşarak, akademi öğrencileri ile katılımcılara tecrübelerini aktardı.

01.05.2018 14:34 | Son Güncelleme: 01.05.2018 14:34
Ertürk, AK Parti Siyaset Akademisi'nde Tecrübelerini Paylaştı
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, AK Parti Siyaset Akademisi eğitimleri kapsamında Düzceliler ile buluşarak, akademi öğrencileri ile katılımcılara tecrübelerini aktardı.

Düzce Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen eğitime, AK Parti Düzce Siyaset Akademisi öğrencileri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Açıklamada, Ertürk, böylesine anlamlı bir eğitim programda Düzceliler ile bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu belirterek, nazik davetlerinden dolayı AK Parti Siyaset Akademisi'ne teşekkür etti.

Eğitimde, belediye başkanlığı ve siyasi alandaki çalışmalarında edindiği tecrübeleri, bazı anılarını, sivil toplum örgütleri ve siyasi alandaki mücadelesini katılımcılarla paylaşan Ertürk, şunları kaydetti:

"Çok genç yaşta yerel gazetecilik yaptım. Yerel bir de radyo kurdum. Daha sonra 30 yaşındayken AK Parti Kahramankazan İlçe Başkanlığı'nın kurucu başkanı oldum. 2001 yılında Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla ilçe başkanlığımızın açılışını yaptık. 2004 yerel seçiminde belediye başkan adayı odum ve 34 yaşında Türkiye'nin en genç belediye başkanı olarak seçimleri kazandım. Üç dönemdir belediye başkanlığı görevini yürütüyorum. Geride kalan 14 yıllık süreçte ilçede büyük bir değişim ve gelişim yaşandı. Kahramankazan, şu anda başkentin metropol ilçeleri arasına girmeyi başardı. 14 yıl önce 'Kazan köyü' olarak adlandırılan ilçemiz artık başkentin her alanda önemli merkezlerinden biri konumuna geldi."

Türkiye Cumhuriyeti'nin bekası, milli birlik ve beraberliği açısından kritik bir süreçten geçildiğini belirten Ertürk, 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri'nin bu açıdan önemli olduğunu bildirdi.

Ertürk, "Yalnızca aziz milletimizin değil, aynı zamanda İslam aleminin ve mazlum milletlerin de umudu olan Cumhurbaşkanımız, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile çıktığımız bu kutlu yolculuk inşallah 24 Haziran'da daha da güçlenerek devam edecek. Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı olmaktan ve onunla siyaset yapmaktan onur duyuyorum. Onun dava arkadaşı olmak çocuklarıma bırakacağım en büyük miras." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Güncel ››Ertürk, AK Parti Siyaset Akademisi'nde Tecrübelerini Paylaştı - Haberler