Erzincan: Mhp Erzincan Eski Milletvekili Aksu Vefat Etti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Muhasip Yardımcısı ve Erzincan 21. dönem Milletvekili Mihrali Aksu, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Erzincan: Mhp Erzincan Eski Milletvekili Aksu Vefat Etti
22.07.2006 11:26 | Son Güncelleme: 22.07.2006 11:26
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Muhasip Yardımcısı ve Erzincan 21. dönem Milletvekili Mihrali Aksu, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Parti çalışmalarında bulunmak için Afyon'un Emirdağ İlçesi'ne giden MHP Genel Muhasip Yardımcısı Mihrali Aksu, dün akşam ilçedeki bir lokantada yemek yediği sırada kalp krizi geçirdi. Olay yerinde hayatını kaybeden Mihrali Aksu'nun cenazesi dün akşam Ankara'ya gönderildi. Aksu'nun cenazesi, bugün saat 14.00'te, içinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başkanlık Divanı ile Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyeleri, eski milletvekilleri ve partililerin bulunacağı uçakla Erzincan'a getirilecek. Aksu'nun naşı, Terzibaba Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Terzibaba Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

1952 yılında Erzincan'ın Tercan İlçesi Hacıbayram Köyü'nde doğan Mirhali Aksu ilk ve orta öğrenimini Tercan, lise öğrenimini Erzincan'da tamamladıktan sonra 1975 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden mezun oldu. 1977-1979 yılları arasında Erzincan Ülkü Ocakları ve Ülkücü Gençlik Derneği'nin başkanlık görevini yürüten Mihrali Aksu, 12 Eylül 1980 askeri harekatından sonra yargılandığı Erzincan'daki ülkücü kuruluşlar davasından 1982 yılında beraat etti. 1980 yılında Erzincan Ziraat Meslek Lisesi'nde öğretmen olarak göreve başlayan Aksu, Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma Üretim ve Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde şube şefliği, Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü'nde müdür yardımcılığı ve müdürlük görevlerinde bulundu. Aksu, bu dönemde araştırma yönetimiyle ilgili olarak iki defa İngiltere'deki eğitim programlarına katıldı. 1992 yılında kurulan Kamu Çalışanları Vakfı'nın Erzincan'daki organizasyonuna katkıda bulunan Aksu, Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu'nun (Kamu-Sen) teşkilatlanmasında da görev aldı. 1997 yılında Türk Tarım Orman-Sen Şube Başkanlığı göreviyle birlikte Türkiye Kamu-Sen Erzincan İl Temsilciliği görevini yürüten Mihrali Aksu, 1986-1999 yılları arasında Türk Yüksek Ziraat Mühendisleri Birliği Erzincan Şube Başkanlığı görevinde bulundu. 11 Ocak 1999 tarihinde Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'nden istifa ederek, 18 Nisan 1999 erken Genel Seçimleri'nde MHP'den Erzincan milletvekili seçildi. 21. dönem TBMM'de Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu'nda görev aldı. 2003 yılından beri MHP Genel Muhasip Yardımcılığı görevini yürüten Mihrali Aksu, evli ve 4 çocuk babasıydı.

Kaynak: İHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Erzincan: Mhp Erzincan Eski Milletvekili Aksu Vefat Etti - Haberler