Erzurum'da Bir Çocuk Dereye Düşerek Hayatını Kaybetti

Erzurum'un Tekman ilçesinde eriyen kar sularının etkisiyle taşan dereye düşen bir çocuk hayatını kaybetti.

07.05.2012 14:33Erzurum'da Bir Çocuk Dereye Düşerek Hayatını Kaybetti
Erzurum'un Tekman ilçesinde eriyen kar sularının etkisiyle taşan dereye düşen bir çocuk hayatını kaybetti.

Tekman'ın Toptepe köyünde arkadaşlarıyla derede balık tutmaya giden Gökmen Bingöl (8), ayağının altındaki toprağın kayması sonucu dereye düştüğü iddia edildi. Azgın sulara kapılan Bingöl'ün cansız bedenine ulaşıldı.

Olay önceki gün öğle saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre; Bingöl ve arkadaşları kendi imkanlarıyla balık tutmak için köyün yakınındaki dereye gitti. Bu sırada derenin etrafındaki toprağın yumuşadığını fark edemeyen çocuklardan Bingöl, toprağın kayması sonucu dereye düştü. Arkadaşlarının köydekilere haber vermesi üzerine köy muhtarı Ali Bingöl ve suya düşen çocuğun ailesiyle yardıma koştu. Köylüler Bingöl'ün kurtarmak için çaba sarf etseler de sonuç alamadı.

Erzurum Sivil Savunma Arama Kurtarma Birliği'ne bilgi verilmesi üzerine Barış Özcan önderliğindeki ekip kısa sürede olay yerine intikal etti. Karanlık çöktüğü için çalışmalar sabah saatlerine bırakıldı. Sabahın ilk ışıklarıyla arama kurtarma çalışmalarına yeniden başlayan sivil savunma ekiplerine köylüler de yardım etti. Saat 10.45'te Bingöl'ün cansız bedenine ulaşıldı.

Hayatını kaybeden Bingöl'ün yakınları sinir krizleri geçirdi. Bingöl'ün cesedi otopsi yapılmak üzere Erzurum'a gönderildi. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Ali Bingöl, Erzurum, Tekman, Politika, Güncel

Kaynak: CHA

20.10.2019 21:40:06