Erzurum'da Güller Poşete Girdi

Erzurum'da güller poşete girdiTÜRKİYE'nin en soğuk illerinden Erzurum'da kara kış gelmeden park, bahçe ve bulvarlara dikilen güller önce budandı, ardından poşetlendi.

18.11.2016 18:19 | Son Güncelleme: 18.11.2016 18:19Erzurum'da Güller Poşete Girdi
'da güller poşete girdi

TÜRKİYE'nin en soğuk illerinden Erzurum'da kara kış gelmeden park, bahçe ve bulvarlara dikilen güller önce budandı, ardından poşetlendi.

Erzurum'da yazın park ve bahçeleri süsleyen güller, hava sıcaklığının sıfırın altında 40 dereceye kadar düştüğü kış aylarında zarar görmemesi için görevliler tarafından üzerlerine tek tek poşet geçirildi. Kışın güllere bir bebek gibi baktıklarını belirten merkez Yakutiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Semiha Ercoşkun şunları söyledi:

"Güllerin donma ihtimaline karşı kış gelmeden budayıp, tek tek poşetle üzerini kapatıp, üzerine de talaş döküyoruz. Böylece güller kışı zarar görmeden geçirmiş oluyor. İlkbaharda poşetleri çıkaracağız ve güller Nisan yağmurları ile birlikte yeniden hayat bulacak. Bir çoğu tarihi Yakutiye merkezinde olmak üzere ilçemizde 20 bine yakın gülümüz var. Belediye olarak sezonluk çiçek almıyoruz. Çünkü bunu her sene yenilememiz gerekiyor. Bu nedenle güle ağırlık veriyoruz. Gülü de korumak için bu gibi tedbirler alıyoruz."

Her biri poşetlerde muhafaza edilen güller yan yana durunca ilginç görüntü oluşturuyor. Uzaktan karga sürüsünü andıran güllerin neden bu hale getirildiğini merak edip öğrenenler ise, çiçeklere verilen değeri takdirle karşıladı.

Erzurum, Politika, Güncel

Kaynak: DHA

28.02.2020 13:01:41