Erzurum'da Kaçak Kreş Kapatıldı

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, bir ihbar sonucu gittiği apartman dairesinde kaçak olarak faaliyet yürüten bir kreşi mühürleyerek kapattı.

08.12.2016 11:04 | Son Güncelleme: 08.12.2016 11:04Erzurum'da Kaçak Kreş Kapatıldı
Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, bir ihbar sonucu gittiği apartman dairesinde kaçak olarak faaliyet yürüten bir kreşi mühürleyerek kapattı. Belediye Başkanı Ali Korkut, hiçbir resmi kaydı olmayan kaçak olarak faaliyet yürüten yerin mühürlendiğini belirterek "Aileler çocuklarını bıraktıkları yere dikkat etmelidirler. Kreş açmak için gerekli şartların olup olmadığı, resmi olup olmadığına bakılmalı" dedi.

Erzurum Merkez Yakutiye Belediyesi, kaçak kreş ve yurtlar ile diğer isimler altında faaliyet yürüten yerlerle ilgili denetimlerini sürdürüyor. Son günlerde acı kayıplarla gündeme gelen yurtlar ve benzeri yerleri ortaya çıkarmak için çaba harcayan Yakutiye Belediyesi, yapılan ihbarları da titizlikle takip ediyor. Erzurum Merkez Cami Kebir Mahallesi Semih Kobal Caddesi'nde kaçak olarak faaliyet yürüten bir kreş, belediye zabıta ekipleri tarafından mühürlendi. Sübyan Okulu ve Etüt Merkezi olarak çalıştığı belirtilen kaçak yere mühür işlemi yapıldı.

Yakutiye Belediyesi Zabıta yetkilileri, "Şikayet üzerine geldik, Belediye Başkanının talimatlarıyla çocuk kreşlerini denetliyoruz. Ruhsatsız olan yerleri mühürlüyoruz. Ruhsat alana kadar mühürlü kalacak. Ruhsat aldıktan sonra mührü gelip açacağız. " dediler.

Yakutiye ilçesi Cami Kebir Mahallesi Semih Kobal Caddesi'nde kaçak kreş işletildiği ihbarını alan Yakutiye Belediyesi Zabıta Amirliğine bağlı ekipler, binada incelemelerde bulundu.

İncelemelerde 9 öğrencisi bulunduğu ve ruhsatsız olduğu belirlenen kreş, zabıta ekiplerince mühürlendi. Zabıta Komiseri Sibel Aktaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, ruhsatsız kreş işletildiği ihbarını değerlendirerek, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'un talimatıyla söz konusu kreşte denetim yaptıklarını anlattı.

Kreşi ruhsatı bulunmadığı için mühürlediklerini anlatan Aktaş, "Ruhsatsız olduğunu tespit ettiğimiz kreşin kapısına mühür vurduk. İş yeri sahibi ruhsat işlemlerini tamamlayınca kreşi tekrar açıp işletebilecek." dedi. - ERZURUM

Yakutiye Belediyesi, Erzurum Merkez, Ali Korkut, Yerel

Kaynak: İHA

19.11.2019 00:16:52