İnsan kime güveneceğini bilemiyor! 30 yıllık esnaf vurgunu yapıp kaçtı

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde 30 yıldır kuyumculuk yapan esnaf, kendisine emanet edilen altınlarla birlikte kayıplara karıştı. Mağdur olan vatandaşlar, esnafa 2 gündür ulaşamadıklarını belirterek mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

15.07.2020 13:51 | Son Güncelleme: 15.07.2020 15:55

Esenyurt'ta 30 yıllık bir kuyumcu iddiaya göre yüzlerce vatandaşın emanet ettiği altınlarla kayıplara karıştı. 2 gündür dükkanı açmayan kuyumcunun önüne gelen vatandaşlar mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

Olay, Esenyurt'ta bulunan bir kuyumcuda meydana geldi. Vatandaşların iddiasına göre 30 yıllık kuyumcu vatandaşların para karşılığı aldığı altınlarını sakladı. Aylardır altınlarını alamayan vatandaşlar 2 gündür de açmayan kuyumcunun önünde bugün toplandı. Kuyumcunun kaçtığını ileri süren yüzlerce vatandaş mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

MAHALLELİ ESNAFA ULAŞAMIYOR

Binlerce liralık altının kuyumcuda olduğunu söyleyen vatandaşlar, telefonla da ulaşamadıklarını belirtti. Mağdur vatandaşlardan Cemile Yıldırım, bugün saat 11'de altınlarını almak için anlaştıklarını ancak geri dönüş olmadığını ifade ederek "Haziran ayının ikisinde geldim ödemeyi yaptım kendisine. O günden beri yok hazır değil dedi bana. Çarşamba 11'de gel dedi geldik ama yok" dedi.

"MİLLETE SAHTE DEKONTLAR ATIYORLAR"

Mağdur vatandaşlardan Mehmet Bozdağ ise, "Herkesin aynı şekilde dolandırıp kaçtılar. Adam yok piyasada. En son Pazartesi günü geldi o günden beri yok. Telefonları şu anda kapalı firari kimse nerede olduğunu bilmiyor. Ödeyeceğim dedi ama yalan millete sahte dekontlar atıyorlar" diye konuştu.

Yakın zamanda düğünü olduğunu ve büyük mağduriyet yaşadığını kaydeden Ömürcan Gültekin isimli vatandaş, "Düğün yapacaktım bize bugün dediler ama şu anda kimse yok" şeklinde konuştu.

İnsan kime güveneceğini bilemiyor! 30 yıllık esnaf vurgunu yapıp kaçtı

Kaynak: İHA

Etiketler: Esenyurt, 3. Sayfa, Haber
Yorumlar (120)
KERİM: Devlet altın hesaplarına vergi koydu, tabi uyanık vatandaş vergi vermemek için bu yolu seçmiş. Yine de üzüldüm
HAYAT: Gariban istese elinin tersi ile itenler güvendiğiniz dağlara ne oldu bu olay iş yerimin yakınında oldu ve ablanın biri hem ağlıyo bi taraftan da birisi sesimizi duysun heeee verirken bize sordun şimdi duyarız acıyorum memleketimin insanına halen uyanamadık atı alan Üsküdar’ı geçti bile
PAŞALI: Demek Sülün Osman''ın torunları halen piyasada dedelerinin adını yaşatıyorlar. Sülün Osman köprü, tranvay, saat kulesini satardı, torunları da kuyumcularda altın koymaları için insanlara boş kasa satıyorlar.
Haberler››3. Sayfa››İnsan kime güveneceğini bilemiyor! 30 yıllık esnaf vurgunu yapıp kaçtı - Haberler