20 Nisan 2017, 08:28

Eski Fenerbahçeli Mehmet Topuz: Annem Rahatsız Olduğu İçin Futbolu Bıraktım

Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra futbolu bırakan Mehmet Topuz, "Birçok teklif geldi ancak annemin yanında olmak istedim." dedi.

Fenerbahçe'den sessiz sedasız ayrılan daha sonra da futbolu bırakan  Mehmet Topuz sessizliğini bozdu.

Hürriyet'e konuşan milli futbolcu,  Fenerbahçe'ye transfer olduğu günlerden futbolu bıraktığı döneme kadar yaşadıklarını anlatırken son derece duygusaldı…

"Futbolu annem için bıraktım. Rahatsızdı… Hayırlı evlat olmak istiyordum.  Fenerbahçe'den sonra yurt dışı da dahil çok teklif geldi. Ama annemin yanında olmak istedim. Bir tek  Kayserispor'da bedavaya da olsa oynamaya razıydım. Ama başkan telefonlarıma çıkmadı. Ben de futbolu bırakmaya karar verdim. Bir daha da dönmeye niyetim yok. Annemi yalnız bırakmak istemiyorum.

"G.SARAY HER ZAMAN BASKI HİSSEDER"

Fenerbahçe kötü dönemler geçiriyor. Daha önce de buna benzer şeyler yaşadık. Yine çıkmasını biliriz. Sıkıntı yok. Biz  Fenerbahçe'yiz… Bu durumdan da kurtuluruz. Daha önce kurtulduk. Yine kurtuluruz.

Galatasaray maçı için  Fenerbahçe'nin üzerinde hiç bir baskı yok. Onlar  Kadıköy'e geldiklerinde seyirciden etkileniyorlar. Biz büyük takımız. İşler yolunda gitmese de çıkar kazanırız. Biz onlar gibi etkilenmiyoruz. Hatta  Galatasaray taraftarının önünde daha da odaklanabiliyoruz oyuna...

"İYİ Kİ F.BAHÇE'YE GİTMİŞİM"

Fenerbahçe'ye transferim olaylıydı.  Beşiktaş bonservis parası ödemek istemedi. Benim de  Kayserispor ile bir yıl sözleşmem vardı.  Kayserispor'u satamazdım. Bana büyük emek vermişlerdi. Bonservis paramı  Fenerbahçe ödedi… Şimdi düşünüyorum da, iyi ki  Fenerbahçe'ye gitmişim. Gittikten sonra büyüklüğünü daha iyi anladım.  Türkiye'nin en büyük takımında oynuyorsun. Her şeyi ile çok özel bir camia…

Herkes ile mutlu oldum  Fenerbahçe'de... Ama yerli hocalarla daha çok mutlu oldum.  Aykut Kocaman ve  Ersun Yanal çok iyi teknik adamlardı… İkisi ile de güzel dönemler geçirdim.

"AZİZ YILDIRIM OYUNCULARA KIZMAKTA HAKLI"

Fenerbahçe'de güvenlikten başkana kadar hiç kimse ile sıkıntım yoktu. Birlik beraberlik içindeydik. Beni iyi biliyor ve seviyorlardı. Özü sözü aynı bir adam olduğumu düşünüyorlardı.

Aziz Yıldırım  Fenerbahçe'ye kendini adamış birisiydi. Bize sinirlenmesi ve tepkileri normaldi. Herkes kulübü nasıl sahiplendiğini görüyordu. Tüm futbolcular onun toplantılarından sonra elinden gelenin daha iyisini yapmaya çalışıyordu. Bundan sonra da böyle olacak. Başkan dediğin  Aziz Yıldırım gibi olmalı."

20 Nisan 2017 Perşembe 08:28