21 Mart 2017, 00:21

Eski Galatasaray Hocası Rijkaard: Gerçek Bir Teknik Adam Değilim

Bir dönem Galatasaray'ı çalıştıran Hollanda ekolünün en gözde futbolcularından olan Frank Rijkaard, "Kendime karşı dürüst olursam kendimi gerçek bir teknik adam olarak görmüyorum." dedi.

Galatasaray'ı 2009-2010 yılları arasında çalıştıran Hollandalı teknik adam  Frank Rijkaard, kendisini gerçek bir teknik adam olarak görmediğini söyledi.

"TEKNİK ADAM DEĞİLİM"

Son olarak 2011-2013 arası  Suudi Arabistan Milli Takımı'nda teknik adamlık yapan Rijkaard, "1998 yılından dört yıl öncesine kadar teknik adamlık yaptım. Kendime karşı dürüst olursam, kendimi gerçek bir teknik adam olarak görmüyorum. 16 yıl boyunca doğrudan bana uymayan bir işi yaptım. Yine de teknik adamlık yaparken hep çok çalıştım." ifadelerini kullandı.

"DÖNMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM"

Teknik adamlığa geri dönüp dönmeyeceğine dair sorulan soruya samimi yanıt veren Rijkaard, "Klişe bir cevap olacak. Asla, asla deme. Ama şu an dönmeyi düşünmüyorum" şeklinde konuştu.

Barcelona'yı çalıştırdığı dönemde yardımcılarının etkisini de vurgulayan Rijkaard, "Güçlü bir grupla birlikte takım çalıştırabilirim ama tek başıma gerçek bir antrenör değilim.  Barcelona'da yardımcılarımın büyük katkısı oldu" diyerek sözlerini tamamladı.

21 Mart 2017 Salı 00:21