Beste Bereket "BU Oyunda Dalavere, Cinayet, Kötülük Hepsi Var

Tarihçilerin Güller Savaşı olarak adlandırdığı, çatışmaların en önemli kahramanlarından biri olan III.Richard, Tiyatro CEF & Erdem Akakçe yapımcılığında tekrar sahnede.

30.10.2014 08:55 | Son Güncelleme: 30.10.2014 09:05Beste Bereket

Başrol oyuncularından olan güzel ve başarılı oyuncu Beste Bereket "Ben bu oyunda Lady Anne karakterini oynuyorum, Kocası ve babası, Richard tarafından öldürülmesine rağmen, yas tuttuğu halde Richard'la evlenmeyi kabul eden bir kadın… III.Richard, dalavere, cinayet ve kötülüğün olduğu performansı yüksek bir oyun… Oyunun bütününü yönetmenimiz daha sade bir hale getirdi. Böyle bir başyapıtla tiyatro sahnesinde olmaktan dolayı çok heyecanlıyım. Özellikle seyircinin izlerken ki tepkisini çok merak ediyorum" dedi.

DÜNYACA ÜNLÜ OYUN YAZARI SHAKESPEARE'İN BAŞYAPITLARINDAN OLAN "III. RICHARD" SAHNEDE…

Yapımcılığını Tiyatro CEF & Erdem Akakçe'nin, organizasyonunu ise AYSA Prodüksiyon'un üstlendiği, yönetmenliğini Zurab Sikharulidze'nin yaptığı,  William Shakespeare'in unutulmaz eseri "III. Richard" tiyatroseverlerle buluştu.


Başrollerini Erdem Akakçe (III.Richard), Mert Yavuzcan (Clarence, Kral Edward, Prens Edward), Beste Bereket (Lady Anne), Başak Daşman (Kraliçe Elizabeth) Yasemin Öztürk (York düşesi), Özlem Turhal de Chiara (Margaret) ve Kosta Kortidis'in (Derby Kontu Stanley) paylaştığı oyun, tarihe tanıklık etmesi ve evrensel bir uyarıda bulunması ile de dikkat çekici bir özelliğe sahip…

Oyunda III.Richard karakterini oynayan Erdem Akakçe, "Bir sabah uyandım ve büyük bir istekle bu oyunu sahneye koymak istediğimi farkettim ve hemen harekete geçtim. Haftalar süren provalar sonunda sahnede olmak çok keyifli. Shakespeare'nin en gözde oyunlarından biri olan III.Richard karakterinden büyülendikçe nefret ediyorsun. Böyle bir adam tanımak istemiyorsun ama oynamak istiyorsun. Tutku dolu, enteresan bir oyun." dedi.

Oyunun biletleri BİLETİX'ten temin edilebilir.

Oyunun konusu : İngiltere tarihinde aslında aynı soydan ve dini inanıştan gelen York ve Lancaster hanedanlarının tahta sahip olabilmek maksadıyla çıkardıkları iç savaş olan ve tarihçilerin Güller Savaşı olarak adlandırdığı çatışmaların en önemli kahramanlarından biri olan III.Richard'dır.


William Shakespeare, Beste Bereket, Erdem Akakçe, Kültür Sanat, Güncel

Kaynak: Bültenler

24.02.2020 18:40:42