18 Mayıs 2018, 16:46

Estonya'daki Kanepi Kasabası Bayrağına Esrar Sembolü Koydu

Estonya'nın güneydoğusundaki Kanepi kasabası, internet üzerinden yapılan oylama sonrasında bayrağını, hint keneviri sembolüyle değiştirdi.

Kanepi Estonya dilinde hint keneviri demek. Bölgede eskiden beri hint keneviri üretiliyor. Hint kenevirinden kumaş, yağ ve ip yapılıyor.

OYLAMAYA NÜFUSUN 3 KATI KATILDI

Ancak Ocak ayında yapılan oylama tartışma yarattı. Zira nüfusu 5,000'den az olan kasabada oylamaya 15,000 kişi katıldı. Bu kişilerden 12,000'i esrar sembolüne onay verdi.

Kanepi Belediye Başkanı Kaido Koiv, Reuters ajansına kararın "çok demokratik" bir sürecin sonucu olduğunu söyledi.

MECLİSTEN KIL PAYI GEÇTİ

Belediye Meclisi, Perşembe günü oylama sonucunu görüşmek için toplandı. Oylamada yeni sembol sekize karşı dokuz oyla kabul edildi.

Kanepi Belediyesi, Temmuz 2017'de üç bölgenin birleşmesiyle kuruldu. Kentin sembolüne ilişkin oylama da bu nedenle yapıldı.

Estonya'da az miktarda esrarla yakalanan kişiler para cezasına çarptırılıyor.

Estonya
18 Mayıs 2018 Cuma 16:46YORUMLAR (13)
IRLANDA KANALI RTE: OOO Abdurrahman Dilipak çılar burada :)
HALİL45 : Yıllardır samsun sigarasının tütün resimli sigara paketini yıllardır cebimizde taşımadıkmı.birde elaleme bahane buluruz.ha tütün ha hint keneviri
SİVRİDİL: Pek cok sözde musluman ulkeler yemen otu denen uyuşturucuyu tuketiyorlar,
GERÇEĞİN GÖZÜ: yararı olan bi bitkiyi 100 yıl önce yahudi oyunuyla kötü reklam yapılarak zararlı göstermeye çalıştıklarını araştırıp ona göre düşünsek,düşündürebilsek ne güzel olurdu.
SIZE SORU ?: beyinsiz herifler
Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın