15 Mart 2018, 02:35

Euro 2020 Hazırlığı!

Euro 2020 Hazırlığı!

Trabzonspor’da dikkat çeken yıldız Okay Yokuşlu, başta Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu olmak üzere Avrupa kulüpleri ve scoutlar tarafından izleniyor. EURO 2020 öncesi genç orta sahanın, Avrupa’ya açılmasının önemine değiniliyor.

Celal Umut Eren
Trabzonspor'da bu sezon ligde yaşanan dalgalı performans, takımı ve camiayı olumsuz etkilese de Okay Yokuşlu'nun sürekli yükselen performansı alkış alıyor.
Sezon ilerledikçe potansiyeli ve yetenekleriyle dikkat çekmeye devam eden Okay, başta A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu olmak üzere, Avrupa'nın önemli kulüpleri ve scoutları tarafından da izleniyor. Premier Lig ekiplerinden West Bromwich Albion ve West Ham'ın scoutları tarafından izlendiği bilinen 23 yaşındaki orta sahanın Sevilla tarafından da takibe alındığı belirtildi. İspanyol AS gazetesinde de yayınlanan haberde, Sevilla'nın takımdan ayrılması beklenen Nzonzi yerine Trabzonsporlu ismi düşündüğü kaydedildi. Öte yandan, EURO 2020'ye gidecek yolda, Okay Yokuşlu'yu milli takımda önemli bir bölgede görevlendirmek isteyen Mircea Lucescu'nun da genç oyuncunun uluslararası deneyim elde etmesinin önemine değindiği bildirildi.
Okay, kariyeri boyunca ciddi bir Avrupa kupası ya da uluslarlarası bir deneyim yaşamadığı gerekçesiyle tek zayıf karnının bu olarak görüldüğü ifade edildi. Bordo-mavili kulüp cephesinde de ekonomik anlamda bonservisiyle gelir getirmesi en yüksek muhtemelli oyuncu olarak Okay Yokuşlu görülüyor.
Kulübün finansal anlamda güçlenmesi adına Yusuf Yazıcı ve Okay Yokuşlu gibi gençler önemli değerler olarak yorumlanıyor. 
]
]
]
Umut Eren,Trabzonspor,Avrupa,Mircea Lucescu

YORUMLAR