Europe Konserini Ergenç'de İzledi

Uluslararası Bursa Festivali'nde konser veren, 'Müziğin Efsanesi' dünyaca ünlü rock grubu Europe, fırtına gibi esti.

10.06.2015 02:12 | Son Güncelleme: 10.06.2015 02:12Europe Konserini Ergenç'de İzledi
Uluslararası Festivali'nde konser veren, 'Müziğin Efsanesi' dünyaca ünlü rock grubu Europe, fırtına gibi esti. Gökemli konseri izleyenler arasında ünlü oyuncu Halit Ergenç ve oğlu Ali Ergenç'de vardı.

Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı ( BKSTV) tarafından düzenlenen '54. Uluslararası Bursa Festivali', bu yıl dünyaca ünlü efsane rock grubu Europe'u ağırladı. Dünya turnesi kapsamında 'de sadece Bursa'da konser veren Europe, yıllara damgasını vuran en hit şarkılarını Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nu hınca hınç dolduran hayranlarıyla birlikte söyledi. Europe'un konserini izlemek için İstanbul, İzmir, Ankara, Çanakkale, Kocaeli, Balıkesir, Eskişehir, Antalya ve Muğla'dan da hayranları Bursa'ya gelerek, coşkulu konserin tadını doyasıya çıkardı.

OĞLU İLE BİRLİKTE İZLEDİ

Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda 3 bin 500'ü aşkın hayranıyla buluşan Europe'un konserini keyifle izleyen hayranları arasında ünlü oyuncu Halit Ergenç ile oğlu Ali de vardı. Europe grubunun vokali Joey Tempest, konserde sevenlerini Türkçe selamladı, şarkılarını hayranlarının yanına giderek söyledi. Efsane müzisyenler; temponun anbean arttığı konserde, 'The Final Countdown', 'Carrie' ve 'Rock The Night' gibi klasikleriyle 80'li yıllardan bugüne dek yayınlanan parçalarının yanı sıra bu yıl Mart ayında çıkardıkları 'War of Kings' adlı son albümünün şarkılarını da seslendirdi. Rock müzik tutkunlarını coşku dolu bir atmosferde buluşturan Europe, Türkiye'de ve Bursa'da gördükleri ilgiden dolayı da çok mutlu olduklarını vurguladı. - İnan

Halit Ergenç, Ali Ergenç, Türkiye, Bursa, Politika, Güncel

Kaynak: DHA

24.1.2020 22:58:44