Haber, Son Dakika, Haberler

Expo'da Lara Fabian ağaç dikti

Dünyaca ünlü sanatçı Lara Fabian, EXPO 2016 Antalya kongre merkezinde muhteşem bir konser gerçekleştirdi.

25.08.2016 11:09 | Son Güncelleme: 25.08.2016 11:11
Expo'da Lara Fabian ağaç dikti

"Je'taime" şarkısıyla gönüllerde taht kuran Fabian, güçlü sesi ve seslendirdiği şarkılarla unutulmaz bir gece yaşattı. Konser öncesi EXPO 2016 Antalya sergi alanına 190 yaşında bir zeytin ağacı diken Fabian, 15 Temmuz darbe girişimi ve yaşanan terör olaylarına değinerek, "Dünyada olanları değiştiremeyiz ama nasıl bir dünya görmek istiyorsak bunun için değişimin kendisi olabiliriz. Bu duygular ışığında buraya Türkiye 'ye gelmek benim için çok önemliydi" dedi.

Dünyaca ünlü sanatçıların konserlerine ev sahipliği yapan EXPO 2016 Antalya, Lara Fabian'ı ağırladı. Fabian, EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi'ndeki konseri öncesinde EXPO Tepesi'ne Bursa 'dan transplantasyon yöntemiyle alana getirilen 190 yaşında zeytin ağacı dikti. Ünlü sanatçı habercilere elinde kürekle poz verdi.

Ağaçların insanlığı temsil ettiğini düşündüğü söyleyen Fabian, Sicilya Kökenli olduğu için Akdeniz kültürünün bir parçası olan zeytin ağaçlarının da favorisi olduğunu belirtti. Zeytin ağacının bolluk bereket anlamı taşıdığını da söyleyen Fabian, "Bu günlerde de bu bolluğa çok ihtiyacımız var" diye konuştu.


Türkiye'nin ilk EXPO'sunun bir parçası olduğu için de mutlu olduğunu ifade eden Lara Fabian, bu mutluluğunu "Yalnızca müziğimle değil, burada uzun süre kalıcı olacak bir ağaçla da buraya imzamı attım" cümlesiyle dile getirdi.


"TÜRKİYE'YE GELMEK BENİM İÇİN ÖNEMLİYDİ"

EXPO 2016 Antalya'da vereceği konser öncesinde sosyal medyada yaptığı "Girişi ücretsiz bu konser, bu güzel ulusun yaralı ruhunu iyileştirmek için küçük bir katkı' paylaşımında bulunan Fabian, bu paylaşımıyla ilgili olaraksa şunları söyledi;


"Ben insanlarla bağlı olmayı seven bir kadınım ve bu insanların nerede olduğu önemli değil. Ne duyduğumuz, ne olduğumuz, neyi yargıladığımız önemli değil. Şimdi burada Türkiye'de olmam da işte tüm bu düşüncelerimin sonucu. Dünyada olanları değiştiremeyiz ama nasıl bir dünya görmek istiyorsak bunun için değişimin kendisi olabiliriz. Bu duygular ışığında buraya Türkiye'ye gelmek benim için çok önemliydi."


EXPO KONGRE MERKEZİ'NDE LARA FABİAN İZDİHAMI


Çoğunluğunu yabancıların oluşturduğu Lara Fabian hayranları, konserini izlemek için saatler öncesinde Kongre Merkezi'ne akın etti. Sahneye siyah pantolon ve ceket içine giydiği ekru bluzuyla çıkarak sade bir şıklık sergileyen Fabian, güçlü sesi ve yorumuyla büyüledi. Ana salonu 5 bin 3 kişilik olan, Türkiye'nin en büyük kongre merkezini dolduran müzikseverler Fabian'ın duygu yüklü şarkılarıyla unutulmaz bir gece yaşadı. Sevilen şarkılarını seslendiren Fabian, konser sonunda ayakta alkışlandı.

Kaynak: Bültenler

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Magazin ››Expo'da Lara Fabian ağaç dikti - Magazin
Yorumlar