02.09.2014 14:24

Eylül Ayı Toplantısında Kararlar Oy Birliği ile Çıktı

Eylül Ayı Toplantısında Kararlar Oy Birliği ile Çıktı

Fethiye Belediye Meclisinde yaz tatili sona erdi.

Fethiye Belediye Meclisinde yaz tatili sona erdi. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı başkanlığında toplanan Eylül ayı belediye meclisi toplantısında gündemdeki maddeler görüşülüp kararlar oy birliği ile alındı.

Toplantıda Ak Parti Fethiye Belediye Meclis üyesi Turgay Öztürk'ün kardeşi olan Timur Öztürk 'ün bir iş kazasında hayatını kaybetmesinden dolayı Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ve grup sözcüleri üzüntülerini belirtip meclis üyesi Turgay Öztürk'e bir kez daha taziyelerini ilettiler. Fethiye Belediye Meclis üyesi Demokrat Partili Mete Atay'ın Belediye Başkan yardımcısı olarak atamasının yapıldığı konusunda bilgi verilip aylık ödeneğinin başkan maaşının 3'te 2'si olarak oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından müdürlüklere ait görev ve çalışma yönetmeliği hizmet standartları tablosu ve organizasyon şemasının diğer işler ve yönetmelikler komisyonunda görüşülüp alınan kararları hakkında komisyon başkanı tarafından bilgilendirmede bulunuldu.

Fethiye Belediye Meclisi toplantısında mahalleye dönüşen köy yerlerinin tip projelerinin hazırlanıp alanlarının belirlenmesi talebi de görüşülüp köy yerleşim alanları içinde Fethiye Belediyesi tarafından imar izni verildiği belirtilip oy birliğiyle kabul edildi. Fethiye'de sokaklara sadece numara cadde ile bulvarlara isim verilmesi ile ilgili yönetmeliğe göre sokaklara da isim verilmesi talebi de görüşülüp uygulamanın aynen devam etmesi yani sokaklara sadece numara cadde ve bulvarlara ise isim verilmesi uygulamasının devam etmesi oy birliği ile kabul edildi. Fethiye'nin foça mahallesi Civcili Ahmet Ağa meydan'ı 951 sokak numara 2 adresinde bulunan bir apart otel işletmesinin içkili yerler krokisine dahil edilmesi uygun görülüp yine oy birliğiyle karar alınırken Muğla İl özel idaresine ait Fethiye eski İl özel idaresine ait binanın daha önce taksim edildiği şekilde tabuya tescili için taksim ve tescilinin uygun olduğu kararı alınıp Fethiye'de yapılmakta olan kermeslerin nerede, ne zaman ve kaç gün yapılacağı da görüşüldü. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı bu konunun birkaç boyutunun bulunduğunu Esnaf Odası, Ticaret Odası ve Pazarcılar Odası'nın görüşlerinin alınıp uygun bir iki yer belirlenmesini arzuluyoruz dedi. Saatcı kermes yeri olarak Belediye binası arkasındaki küçük bir alan ile Salı Pazarısebze bölümünün önünü tavsiye edebileceğini kaydetti. Bu konunun diğer işler ve yönetmelikler komisyonunda görüşülmesi ve tekrar meclise getirilmesi talebi de oy birliğiyle kabul edildi.

Fethiye'nin Kesikkapı, Foça , Günlükbaşı, Karagözler, Patlangıç mahallerindeki bazı ada ve parsellerde yapı nizamı ve çekme mesafelerinin belirlenmesi konusundaki gündem maddesi de oy birliğiyle kabul edilip komisyona havale edildi. Toplantıda CHP'li meclis üyesi Ünsal Erişken'in Kumburnu ve Belceğiz'i işletmekte olan şirketin ihale şartnamesini görmek istemesi ile ilgili talebine Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı Fethiye Belediye Zabıtasında ihale şartnamesinin olmadığını zabıtadan bu işletme ile ilgili ruhsat ve diğer bilgilerinin verilebileceğini belirterek "Sıkıntınızı anlayabiliyorum keşke Seydikemer'deki Saklıkent uygulaması Fethiye'de de yapılabilseydi. Sakın bunu siyasi olarak algılamayın" dedi.

Fethiye Belediye'sinin Almanya ve Macaristan 'da belirlenen iki kentle ekonomik yönden kardeş şehir uygulaması gerçekleştirebilmek için Ak Partiden Onat Aktu, Demokrat Partiden Mete Atay, CHP 'den de Funda Gürol un birlikte çalışma yapmaları karara bağlandı. Eylül ayı Fethiye Belediye Meclisi toplantısını Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan'da baştan sona takip ederken Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı meclis üyelerine toplantıda dondurma ve çay ikramında bulundu. Saatcı dondurma ikramı sırasında "yetim malı değil, dondurma alacak paramız var arkadaşlar" şimdi Fethiye Belediyesi'nin mali durumu hakkında bilgide aktaracağız dedi. - MUĞLA
Kaynak: İHA
Fethiye Belediyesi , Ak Parti , Behçet Saatcı , Eylül , Yerel