Facialı Komedi ile Tanışın;

Aynı evde bir gökbilimci, bir astrofizikçi, biyolog, psikiyatrist, bir jeolog ve bir ev hanımı buluşturan CEF Tiyatro'nun 'facialı komedisi' 'Malulen Emekli Gökbilimci Hüseyin Çineli' ile tanışın!

25.11.2015 10:06 | Son Güncelleme: 25.11.2015 10:06Facialı Komedi ile Tanışın;

Siz de "Ben bu anı daha önce yaşamıştım" demek istiyorsanız; 'Malulen Emekli Gökbilimci Hüseyin Çineli'yi 27 Kasım 2015, Cuma akşamı Kültür Merkezi'nde izleyebilirsiniz.

CEF Tiyatro'nun 'facialı komedi'si, "Malulen Emekli Gökbilimci Hüseyin Çineli" ile tanışın! Herkesin kendinden fazlaca bir şeyler bulabileceği, güleceği, çok düşüneceği ve mutlaka duygulanıp ağlayacağı oyunun yazarlığını ve yönetmenliğini; başarılı oyuncu, yazar ve yönetmen Kosta Kortidis üstleniyor.

Aynı evde bilim adına yapılan deneyler, sadece güneş tutulmasını izlemek için yapılan tatil planları, tüm bilimcilerin aynı satranç tahtası üzerinde buluşmaları ve dahası; "Malulen Emekli Gökbilimci Hüseyin Çineli" oyununda! Tabii eğer burası gerçekten bir evse…

"Malulen Emekli Gökbilimci Hüseyin Çineli" oyununda; İsmail İncekara (Ord. Prof. Hüseyin Çineli), Alptekin Serdengeçti (Ord. Prof. Sefa Çineli), Kosta Kortidis (Prof. Kamuran Uzunköprülü), Gizem Esgin (Nazmiye Çineli) ile Tuğce Tamer (Dr. Zarife Çineli) bir araya geliyor. Dekorda Batuhan Bozcaada'nın, ışık tasarımında Hakan Özipek'in, müziklerde David Arugete'in, görsel efektlerde ise Mehmet Selçuk Bilge'nin imzası var. Sanat danışmanlığını Beste Bereket'in üstlendiği oyunun yönetmen yardımcısı ise Hande Dumlu.

İzleyenlerin "Ben bu anı daha önce yaşamıştım" diyeceği "Malulen Emekli Gökbilimci Hüseyin Çineli"; 27 Kasım 2015, Cuma akşamı Profilo Kültür Merkezi'nde izlenebilir. Başlama saati 20:30 olan oyunun biletleri; sahnelerin gişelerinden veya Biletix'ten temin edilebilir.


Profilo, Güncel

Kaynak: Bültenler

20.01.2020 03:45:25