Facianın Merkezi Soma, Cumhurbaşkanını Seçmek İçin Sandığa Gitti

Maden faciasının yaşandığı Manisa'nın Soma ilçesinde vatandaşlar sabah saat 08.00'dan itibaren sandığa gitmeye başladı.

Facianın Merkezi Soma, Cumhurbaşkanını Seçmek İçin Sandığa Gitti
10.08.2014 11:33 | Son Güncelleme: 10.08.2014 12:27

Türkiye'nin 12. Cumhurbaşkanı'nı seçmek için bugün sabah saatlerinden itibaren vatandaşlar sandığa gitmeye başladı. 13 Mayıs'ta meydana gelen maden faciasında 301 işçinin hayatını kaybettiği Manisa'nın Soma ilçesinde de vatandaşlar sabah saat 08.00'dan itibaren oy kullanmaya başladı. 18 yaşını dolduran gençlerin yanısıra ve her yaştan vatandaşların, oy kullandığı seçimlerde vatandaşlar ilk defa Cumhurbaşkanlığı seçimleri için oy kullanmanın heyecanını yaşadı.

"HAYIRLI UĞURLU OLSUN"

İlk defa Cumhurbaşkanı'nı seçmek için oy verdiklerini belirten Mehmet Alçoban, 'Vatan için, memleket için hayırlı uğurlu olsun. Türkiye'yi iyi idare etsin, memlekete sahip çıksın, bize yeter' görüşlerini belirtti.

93 yaşında olan Hüseyin Işık ise "Vatana, millete hayırlı olsun. Devletten Allah razı olsun" dedi.

70 yaşındaki Fevzi Merkez ise 70 yaşında olduğunu ilk defa Cumhurbaşkanı'nı seçmek için oy kullandığını belirtti. Merkez, "İnşaallah iyi olur. Kim kazanırsa kazansın. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

76 BİN 438 SEÇMEN

18 yaşını doldurarak ilk defa oyunu Cumhurbaşkanlığı seçiminde kullanan gençler ise mutlu olduklarını belirtti. Toplamda 76 bin 438 seçmenin yer aldığı Soma'da vatandaşlar, kurulan 243 sandıkta oylarını kullanmaya devam ediyor.

Kaynak: İHA

Haberler››Güncel››Facianın Merkezi Soma, Cumhurbaşkanını Seçmek İçin Sandığa Gitti - Haberler