15 Haziran 2018, 08:19

Fatih Camii'ndeki Bayram Namazı Yoğunluğu Havadan Görüntülendi

Fatih Camii'ndeki Bayram namazı yoğunluğu havadan görüntülendi Vatandaşlara namaz sonrası kahvaltı ikram edildi Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş da bayram namazını Fatih Camii'nde kıldıİSTANBUL - Ramazan Bayramı sabahında namazlarını kılmak isteyen vatandaşlar Fatih Camii'ne akın etti.

Fatih Camii'ndeki Bayram namazı yoğunluğu havadan görüntülendi
Vatandaşlara namaz sonrası kahvaltı ikram edildi
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş da bayram namazını Fatih Camii'nde kıldı

İSTANBUL - Ramazan Bayramı sabahında namazlarını kılmak isteyen vatandaşlar Fatih Camii'ne akın etti. Vatandaşların cami avlusunda oluşturduğu yoğunluk ise havadan görüntülendi.
Ramazan Bayramı'nda namazlarını kılmak isteyen vatandaşlar Fatih Camii'ne akın etti. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Mustafa Demir de namazlarını Fatih Camii'nde kılarken dışarıda kalan binlerce vatandaş namazlarını cami avlusunda kıldı. Vatandaşların Fatih Camii'nde oluşturduğu yoğunluk ise havadan görüntülendi. Görüntülerde binlerce vatandaşın aynı saflarda bayram namazlarını kıldığı görülürken Fatih Camii'nin eşsiz manzarası gözler önüne serildi. Bayram namazı sonrası ise hazırlanan 2 bin kişilik kahvaltı paketleri vatandaşlara dağıtıldı. Süleymaniye, Sultanahmet, Yavuz Selim ve Mihrimah Sultan Camilerinde ise namazlarını kılan vatandaşlara ise 10 bin kap çorba ikram edildi.
" Arakan'dan Filistin'e kadar zulüm içinde inleyen Müslümanların durumu iyileşsin"
Ramazan Bayramı'nın herkes için güzellikler içinde geçmesini temenni eden Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, " Ramazan vesilesiyle sadece Türkiye'nin içindeki vatandaşlarımızı, kardeşlerimizi, hatırlamakla kalmadık. Türk milleti olarak bütün İslam ümmetinin, mazlum milletlerin derdini tekrar hatırladık. Elimizden geldiğince dünyanın dört bir tarafındaki mazlum milletlere yardım ettik. Duamız ve temennimiz odur ki bir daha ki Ramazanlara dünyanın dört bir tarafında Arakan'dan Filistin'e kadar zulüm içinde inleyen Müslümanların durumu iyileşsin. Müslümanlar dünyanın her yerinde izzet ve barış içinde nice bayramlara kavuşsunlar" dedi. Fatih Camii
Kaynak: İHA