02.04.2019 12:27

Fatma Mumcuoğlu Seçim Sonuçları

Fatma Mumcuoğlu Seçim Sonuçları

31 Mart seçimlerinde BTP TOKAT belediye başkan adayı Fatma Mumcuoğlu oldu.

31 Mart seçimlerinde BTP TOKAT belediye başkan adayı Fatma Mumcuoğlu oldu. BTP adayı Fatma Mumcuoğlu, TOKAT belediye başkanlığı yarışında yüzde kaç oy aldı? TOKAT belediyesini hangi aday kazandı? 31 Mart yerel seçimlerine büyük bir özveriyle hazırlanan BTP TOKAT belediye başkan adayı Fatma Mumcuoğlu ile ilgili seçim sonuçları ve TOKAT belediyesi aday yarışı bilgilerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

Türkiye, 31 Mart'ta belediye başkanı, belediye meclis üyesi ve muhtarlarını seçmek için sandığa gitti. Partilerin hummalı çalışmaları sonucu sandıklar açıldı ve yerel seçimde adayların aldığı oy oranları belli oldu. Seçime AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, Vatan Partisi, SP, TKP, BBP, DP, HDP, BTP ve DSP olmak üzere 12 parti katıldı. BTP TOKAT belediye başkan adayı Fatma Mumcuoğlu oldu. Seçim sonuçlarının açıklanması ile birlikte TOKAT belediyesini kim kazandı? sorusu merak konusu oldu. TOKAT aday yarışı ve TOKAT seçim sonuçlarını merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. İşte detaylar…

TOKAT Seçim Bilgileri

  • TOKAT belediyesi için toplam sandık sayısının 311 olduğu belirlendi.
  • TOKAT belediyesi için açılan sandık sayısının ise 311 olduğu da netleşen bilgiler arasında.
  • TOKAT belediyesi için katılım oranının ise % 85,06 ile kayıtlara geçtiği görülüyor
  • TOKAT toplam seçmen sayısının ise 100.477 olduğu belirlendi.
  • TOKAT belediyesi seçimi için oy kullanan toplam seçmen sayısının ise 85.466 adet olduğu da yine netlik kazanan bilgiler olarak karşımıza çıkıyor.

BTP TOKAT Belediye Başkan Adayı Fatma Mumcuoğlu Oy Oranları ve Seçim Sonuçları

31 Mart yerel seçimlerinde BTP TOKAT belediye başkan adayı olarak gösterilen Fatma Mumcuoğlu, TOKAT yarışında % 0,10 oranında aldığı oy ile 8'nci oldu. Fatma Mumcuoğlu toplamda 80 adet oy sayısına ulaştı.

BTP TOKAT belediyesi için yarışa giren diğer adayların da aldığı oy oranlarını detaylı olarak incelemek istiyorsanız tıklayınız

Güncel