20 Mart 2017, 13:00

Fenerbahçe, Simon Kjaer'i Takımda Tutma Kararı Aldı

Fenerbahçe, takımda kalıp kalmayacağı belirsiz olan Danimarkalı savunma oyuncusu Simon Kjaer'i bırakmayacak.

Fenerbahçe yeni sezon için kaynak yaratmak adına Danirmakalı Kjaer'i satmayı düşünürken son alınan kararla tecrübeli futbolcuyu takımda tutma kararı aldı.

Fenerbahçe, UEFA ile yaptığı Finansal Fair-Play anlaşması gereği transferde kaynağı oyuncu satarak oluşturmak zorunda. Bunun için de en değerli ismi olan Simon Kjaer'i iyi bir teklife göndermeyi düşünüyordu.

"TAKIMDA KALSIN"

Ancak takım için ruhunu ortaya koyan isimlerden biri olan Danimarkalı futbolcunun kalmasından yana karar verildi. Haber 10'un haberine göre, İdareciler yapacakları doğru hamlelerle hem ligde hem  Avrupa'da zirveye oynayacak bir takım oluşturacaklarını söylediler.

Kjaer de  İstanbul'da mutlu olduğunu ifade ederek kariyerine  Fenerbahçe'de sürdürmek istediğini belirtti. Ancak yine de  Avrupa devlerinden 15 milyon Euro'yu aşan teklifler gelirse çıkış kapısı açık.

INTER: STOPER ALMAYACAĞIZ

İtalyan basını, Simon Kjaer'in adını İnter ile birlikte anıyordu. Ancak İtalyan devinin Sportif Direktörü Piero Ausilio "Yaz döneminde bek pozisyonuna takviye yapacağız. Takımı gençleştireceğiz. Stoper pozisyonuna transfer yapmayı düşünmüyoruz" diye konuştu.

20 Mart 2017 Pazartesi 13:00

    YORUMLAR