Ferzan Özpetek, Tuba Büyüküstün'ü Kamyon Şoförüne Benzetti

'İstanbul Kırmızısı' filminde oynayan Tuba Büyüküstün ve oyuncu Kasia Smutniak'ı birbirine benzeten Özpetek, "Kamyon şoförü gibi yemek yiyorlar. İkisi de yağlı et seviyor" dedi

27.05.2016 10:56 | Son Güncelleme: 27.05.2016 11:28Ferzan Özpetek, Tuba Büyüküstün'ü Kamyon Şoförüne Benzetti

Ferzan Özpetek'in yönetmen koltuğunda oturduğu ' Kırmızısı' filminin basın toplantısı önceki gün Büyükada'da yapıldı. Halit Ergenç, Nejat İşler, Tuba Büyüküstün ve Mehmet Günsür'ün hazır bulunduğu toplantıda Özpetek, "Tuba'nın bu kadar meşhur olduğunu biliyordum ama yeni bir star olduğunu bilmiyordum" diyerek oyuncuya övgüler yağdırdı. Yönetmen, filmin şubat ayında vizyona girmesini planladıklarını söyledi.

"KAMYON ŞOFÖRÜ GİBİ YEMEK YİYORLAR"

Filmde Neval isimli karaktere hayat veren Büyüküstün'ü 'Kemerlerinizi Bağlayın' filmindeki Kasia Smutniak'a benzeten Özpetek, "İkisinin benzer yanları var. Biraz kamyon şoförü gibi yemek yiyorlar. İkisi de yağlı et seviyor" dedi.

"NEREDEYSE BÜTÜN GÜN ÇALIŞTI"

Oyuncuların ve ekibin "Yorulduk" dediklerini duymadığını söyleyen yönetmen, "Halit Ergenç neredeyse bütün gün çalıştı ama sesi çıkmadı" şeklinde konuştu.

"İLK DEFA GERÇEK HAYATTA YAŞAYAN BİR KARAKTERİ OYNUYORUM"

Özpetek'le çalıştıkları için mutlu olduklarını söyleyen oyunculardan Büyüküstün, "İlk defa gerçek hayatta yaşayan bir karakteri oynuyorum" derken, Ergenç, "Ferzan inanılmaz bir tecrübe, onun dünyasına giriyorsunuz" açıklamasını yaptı. Günsür ise 20 yıl önce 'Hamam' filminde çalıştıkları yönetmenle bir araya gelmenin çok romantik olduğunu anlattı.


Tuba Büyüküstün, Ferzan Özpetek, Halit Ergenç, İstanbul, Magazin

HABER YORUMLARI
24.1.2020 22:12:36