FETÖ, Roberto Carlos İsmiyle Bile Gazete Aboneliği Yapmış

FETÖ'de kod isimlerinin çok yaygın kullanıldığı, Roberto Carlos isminde bile gazete aboneliği olduğu ortaya çıktı.

27.11.2017 11:26 | Son Güncelleme: 27.11.2017 14:10

'te Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında "Silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan yargılanan ve etkin pişmanlık hükümleri çerçevesinde tahliye edilen eski astsubay Ö.B, örgütte kod isimlerin çok yaygın kullanıldığını, hatta "Roberto Carlos" isminde bile gazete aboneliği olduğunu anlattı.

"ROBERTO CARLOS İSMİNDE GAZETE ABONESİ VARDI"

Ö.B, askeri liselere gidecek öğrencilerle 7. sınıftan itibaren ilgilenilmeye başlandığını vurgulayarak, "Öğrencilere kan testi, hatta IQ testi yapılırdı. Seviyesi yetersiz olan öğrenciler gruptan çıkarılırdı. Her grup 3-4 kişiden oluşurdu. Dini sohbetler yapılırdı, Peygamber Efendimizin hayatı ve sahabeler ile Saidi Nursi anlatıldıktan sonra sıra Fetullah Gülen'e geliyordu. Öğrenci abileri sohbetleri çocuk psikolojisi uzmanı gibi yapıyordu. Burada çocukların farkında olmayacağı şekilde bilinçaltına örgüt düsturları yerleştiriliyordu."

"TRAFİK POLİSLERİ BENİ HİÇ DURDURMUYORDU"

Örgütte kod isimlerin çok yaygın kullanıldığını, hatta "Roberto Carlos" isminde bile gazete aboneliği olduğunu anlatan Ö.B, "Bölge imamı 'Trafik polisleri beni hiç durdurmuyorlar çünkü camın önünde sürekli Zaman gazetesi bulunduruyorum. Gazeteyi gören polisler beni hiç durdurmuyorlar. Emniyet mensuplarının yüzde 80'ine yakını bizden' diyordu." ifadelerini kullandı.

FETÖ, Roberto Carlos İsmiyle Bile Gazete Aboneliği Yapmış

Roberto Carlos, Gaziantep, Konya, TSK, Spor, Güncel

Kaynak: AA


HABER YORUMLARI
21.02.2020 04:29:13