Fiat Chrysler ile PSA birleşme görüşmeleri yapıyor

Fiat Chrysler ile Peugeot markasının sahibi PSA, birleşme görüşmeleri yapıyor. Eğer karar alınırsa ortaya 50 milyar dolar büyüklüğünde bir şirket çıkacak.

30.10.2019 16:49 | Son Güncelleme: 30.10.2019 17:02

İtalyan-ABD ortaklığı olan araba üreticisi ile Fransa'nın en büyük araç üreticisi ve markasının sahibi PSA, 50 milyar dolar büyüklüğünde bir otomotiv devi ortaya çıkarmak için birleşme görüşmeleri yürütüyor.

The Wall Street Journal'ın (WSJ) duyurduğu birleşme görüşmelerinde PSA'nın Yönetim Kurulu Çarşamba günü toplanarak Fat Chrysler ile potansiyel birleşme görüşmelerinde gelinen aşamayı değerlendirecek.

FİAT, RENAULT İLE DE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Daha önce de ile birleşme görüşmeleri yürüten Fiat Chrysler'in Yönetim Kurulu Başkanı John Elkann, Temmuz ayında yaptığı açıklamada, Renault'nun Mayıs ayında yaptığı birleşme teklifi için mevcut şartların ilerisi için elverişli olmadığını fakat şirketin yapılandırma sürecine girmeye hazır olduğunu söyledi.

La Stampada yer alan habere göre, Elkann, söz konusu teklifi bir cesaret örneği olarak tanımlarken, geçen ay Renault ile yapılan birleşme görüşmelerine Paris'teki siyasi sorunlar nedeniyle devam edilemediğini belirtti.

Fiat Chrysler ile PSA birleşme görüşmeleri yapıyor

Chrysler, Renault, Peugeot, Fiat, Dünya, Ekonomi, Güncel


10.12.2019 11:11:44