Fidan'ın Milletvekili Adaylığını Geri Çekmesine CHP'den Sert Tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Hakan Fidan adaylığını geri çekmesiyle ilgili, "Bir siyasi partiye üye olan Fidan yeniden MİT Müsteşarlığına getirilemez." dedi.

09.03.2015 20:09 | Son Güncelleme: 09.03.2015 20:53

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, milletvekili aday adaylığını geri çektiğini duyuran eski MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile ilgili, "Bir siyasi partiye üye olan Fidan yeniden MİT Müsteşarlığına getirilemez ve getirilmemelidir" değerlendirmesinde bulundu.

"FİDAN YENİDEN MİT'İN BAŞINA GETİRİLEMEZ"

Koç, eski MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın milletvekili aday adaylığını geri çekmesi ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Hakan Fidan'ın görevinden istifa ederek bir siyasi partiye kaydını yaptırdığını ifade eden Koç, açıklamasında şunlara yer verdi:

"Türkiye Cumhuriyeti'nin istihbarat örgütü başkanlığından istifa ederek bir siyasi partiye kaydını yaptıran ve milletvekili adayı olduğunu açıklayan Hakan Fidan, bugün bir açıklama daha yaparak üyesi olduğu iktidar partisinin milletvekili adaylığından da çekildiğini duyurdu. Birçok oyun ve pazarlığı içerse de milletvekili adaylığından çekilmek Hakan Fidan'ın hakkıdır ama herkes şunu çok iyi bilmelidir ki bir siyasi partiye üye olan Fidan yeniden MİT Müsteşarlığına getirilemez ve getirilmemelidir."

Fidan'ın Milletvekili Adaylığını Geri Çekmesine CHP'den Sert Tepki

Hakan Fidan, Haluk Koç, Sıkıcı, Politika, Güncel

Kaynak: AA


20.02.2020 03:55:07