Fidanlar Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan İçin Dikildi

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, idam edilişlerinin 47. Yıl dönümünde Bodrum'da anıldı.

Fidanlar Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan İçin Dikildi
06.05.2019 16:03 | Son Güncelleme: 06.05.2019 16:03

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, idam edilişlerinin 47. Yıl dönümünde Bodrum'da anıldı. Belediye önünde düzenlenen anma töreninde Bodrum Belediye Başkanı idam edilenlerin anısına fidan dikti. Fidan dikmine vatandaşlar yoğun ilgi gösteri.

Bodrum Belediyesi önünde düzenlenen anma törenine CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, CHP İlçe örgütü üyeleri, kadın ve gençlik kolları, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Törene katılanlar arasında İstanbul Barosu eski başkanı Turgut Kazan da vardı.

Törenden hemen önce CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay ve CHP İlçe örgütü üyeleri Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ı makamında ziyaret etti. Daha sonra Belediye binası önündeki törene geçildi. Saygı duruşu ile başlayan anma töreninde Deniz ve arkadaşlarının anısına Bodrum Belediyesi önündeki yeşil alana begonvil fidanları dikildi ve "İnan Deniz Aslan Gibiyiz" yazılı dövizler bırakıldı.

Törende kısa bir konuşma yapan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, değişim yapmanın büyük bir cesaret, yürek, bilgi ve birikim meselesi olduğunu belirterek " Değişim yapmak büyük bir cesaret, yürek, bilgi ve birikim meselesidir. Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan, toplumun önüne geçerek ülkenin yeniden bağımsızlığı için hayatlarını ortaya koymuşlar ve mücadele vermişlerdir. Maalesef günün şartlarında, arkalarında duracak o kitleleri bulamadıkları için kötü bir sonla karşılaştılar. Onlar da bizler gibi bu ülkenin geleceğini düşünüyorlardı. Onların vizyonu, misyonu çok daha büyüktü. Günün şartlarına kurban oldular. Minnetle anıyoruz. Bizlere umut veren nsanlar ve biz onların umuduyla aşılmazları aşalım, mücadelemizi onların umuduyla gerçekleştirelim." dedi.

Konuşmaların ardından, Bodrum Belediyesi önündeki üç ağacın önüne, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ın hatırasına birer begonvil fidanı dikildi. Fidanları; Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'la birlikte, CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, Gençlik Kolları Başkanı Alkım Denizaslanı ve Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu dikti. - MUĞLA

Kaynak: İHA