Filipinler'de mahsur kalan Türk gezgin kurtarılmayı bekliyor

FİLİPİNLER'in Luzan Adas'ının Quezion kentinde koronavirüs salgını nedeniyle mahsur kalan Türk gezgin Gökhan Ekici (32), Türkiye'ye dönmek için yardım istedi.

Filipinler'de mahsur kalan Türk gezgin kurtarılmayı bekliyor
15.05.2020 13:06 | Son Güncelleme: 15.05.2020 13:06

FİLİPİNLER'in Luzan Adas'ının Quezion kentinde koronavirüs salgını nedeniyle mahsur kalan Türk gezgin Gökhan Ekici (32), Türkiye'ye dönmek için yardım istedi.

Antalya'nın Manavgat ilçesinde yaşayan bilgisayar programcısı Gökhan Ekici, dünyayı gezip, sosyal medya kanalından, tanıtım yapmaya karar verdi. Bu amaçla 4 ay önce Güneydoğu Asya ülkelerinden Malezya'ya giden Ekici, buradan da sırasıyla Endonezya ve Filipinler'e geçti. Salgınına Filipinler'de yakalanan Ekici, uçuşların iptal edilmesiyle Luzan Adası'nın Quezon kentinde mahsur kaldı. Bulunduğu bölgede sokağa çıkma yasağı ilan edilen Gökhan Ekici, yaklaşık 2 aydır bir pansiyonda kalıyor. Son parası da tükenince sokağa atılma endişesi yaşayan Gökhan Ekici, Türkiye'ye dönebilmek için yardım istiyor.

GEZİYE 4 AY ÖNCE BAŞLADI

Demirören Haber Ajansı muhabirine konuşan Gökhan Ekici, 4 ay önce Güneydoğu Asya ülkelerine geziye çıktığını, Malezya ve Endonezya'nın ardından Filipinler'e geldiğini anlattı.

Filipinler'in Quezon kentine geldiğinde, kısıtlamaların başladığını ve uçuşların iptal edildiğini aktaran Ekici, 2 aydır yaşadığı pansiyondan sokağa bile çıkamadığını söyledi.

2 AYDIR KISITLAMA ALTINDA

Türkiye'ye dönmek için yetkililerden yardım isteyen Ekici, "İki aydır Filipinler'de mahsur durumdayım. Türkiye'ye dönüş biletim var ancak kısıtlamalardan kaynaklı sebeplerden biletimi kullanamıyorum. Bu kısıtlama sürecinde bütçemi de tükettiğimden dolayı maddi-manevi zor durumdayım. Devlet yetkililerinden Türkiye'ye dönmek için yardım talep ediyorum" dedi.

SOKAĞA ATILMA TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA

Gökhan Ekici, üzerinde sadece 100 dolar kaldığını belirterek, parası bitince sokağa atılma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyledi. Bulunduğu bölgede yüksek düzeyde tayfun alarmı verildiğini belirten Ekici, Türkiye'nin 19-21 Mayıs tarihleri için bir uçuş planladığını, ancak kendisinin o uçağa binecek parası olmadığını sözlerine ekledi.

'ANNEM DE BEN DE ÇOK ÖZLÜYORUZ'

Gökhan Ekici'nin kardeşi Numan Can Ekici de "Kendisiyle sadece WhatsApp üzerinden iletişim kurabiliyoruz. Onun için de internet bağlantısının olması gerekiyor. Bazen günlerce irtibat kuramadığımız oluyor. Bir defasında bir hafta görüşemedik" dedi.

Annesinin hasta olduğunu ve ağabeyini çok merak ettiğini söyleyen Numan Can Ekici, "Ben de ağabeyimi özlüyorum. Gerçi burada olduğunda çok fazla anlaşamazdık ama uzakta olunca insan kardeşinin kıymetini daha fazla anlıyor. Devlet yetkililerimizden ağabeyimin Türkiye'ye getirilmesi için yardım istiyorum" diye konuştu.


Kaynak: DHA

Haberler››Güncel››Filipinler'de mahsur kalan Türk gezgin kurtarılmayı bekliyor - Haberler