19-03-2019 17:11 - RK:YONGA LEVHA VE MDF PAZARINDA FAALIYET GOSTEREN 7 TESEBBUS ILE MDF VE YONGA LEVHA SANAYICILERI DERNEGI HAKKINDA SO


REKABET KURULU (RK) INTERNET SITESINDE YAYINLANAN ACIKLAMA ASAGIDA BULUNUYOR:

REKABET KURULU, YONGA LEVHA VE MDF PAZARINDA FAALIYET GOSTEREN YEDI TESEBBUS ILE MDF VE YONGA LEVHA SANAYICILERI DERNEGININ PIYASADAKI BELIRSIZLIGI AZALTICI BILGI PAYLASIMINDA BULUNMA, FIYATLARI BIRLIKTE BELIRLEME, AYRIMCILIK, URUN BAGLAMA VE MAL VERMENIN REDDI YOLUYLA 4054 SAYILI KANUN`UN 4. VE 6. MADDELERINI IHLAL ETTIGI IDDIALARINI, ANKARA 16. IDARE MAHKEMESININ KARARI UZERINE YENIDEN DEGERLENDIRDI.

DAHA ONCE SOZ KONUSU IDDIALAR HAKKINDA YAPILAN ONARASTIRMA SONUCUNDA, REKABET KURULUNUN 13.10.2016 TARIHLI VE 16-33/571-248 SAYILI KARARI ILE DOSYA KONUSU IDDIALARA YONELIK OLARAK 4054 SAYILI KANUN’UN 41. MADDESI UYARINCA SIKÂYETIN REDDI ILE SORUSTURMA ACILMAMASINA KARAR VERILMISTI. ANCAK ANILAN KURUL KARARI ANKARA 16. IDARE MAHKEMESI NEZDINDE ACILAN DAVA SONUCUNDA 25.10.2018 TARIHLI VE 2017/374 E., 2018/2244 K. SAYILI KARAR ILE IPTAL EDILDI.

BU NEDENLE REKABET KURULU 07.02.2019 TARIHLI TOPLANTISINDA, ANKARA 16. IDARE MAHKEMESININ IPTAL KARARININ GEREGININ YERINE GETIRILMESINI TEMINEN DOSYA KONUSU IDDIALAR BAKIMINDAN, 4054 SAYILI KANUN’UN 4. VE 6. MADDELERININ IHLAL EDILIP EDILMEDIGININ TESPITINE YONELIK OLARAK

- AGT AGAC SANAYI VE TICARET A.S.
- KASTAMONU ENTEGRE AGAC SANAYI VE TICARET A.S.
- MDF VE YONGA LEVHA SANAYICILERI DERNEGI
- ORMA ORMAN MAHSULLERI ENTEGRE SAN. VE TIC. A.S.
- STARWOOD ORMAN URUNLERI SANAYII A.S.
- TEVERPAN MDF LEVHA SANAYII VE TICARET A.S.
- YILDIZ ENTEGRE AGAC SAN. VE TIC. A.S.
- YILDIZ SUNTA ORMAN URUNLERI SANAYI TESISLERI ITH. IHR. VE TIC. A.S.

HAKKINDA SORUSTURMA ACILMASINA VE BU SORUSTURMANIN 01.11.2018 TARIH VE 18-41/654-M SAYILI KARAR ILE YURUTULEN SORUSTURMA ILE BIRLESTIRILMESINE 19-06/48-M SAYI ILE KARAR VERDI.

Bist Endekleri, haberler, kapalıçarşı, uluslararası parite verileri eşanlı olarak verilmektedir. BİST isim ve logosu "Koruma Markası Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz. SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli resmş gazete'de yayınlanan teliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı ; "Burada Yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihleriniz uygun olmayabilir. Bu nedenle isadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."