03-04-2019 08:12 - DENIZBANK HISSELERININ SATISINA ILISKIN SURECE ILISKIN OLARAK SBERBANK VE EMIRATES NBD `YENILENEN SOZLESME` BIR IMZA


KAMUOYU AYDINLATMA PLATFORMU`NDA (KAP) YAYINLANAN ACIKLAMA ASAGIDA BULUNUYOR:

ILGI: 08 KASIM 2018, 18 EYLUL 2018, 20 TEMMUZ 2018, 22 MAYIS 2018, 30 MART 2018 VE 30 OCAK 2018 TARIHLI ACIKLAMALARIMIZ


SPK`NIN OZEL DURUMLAR TEBLIGI`NIN (II-15.1) 23.UNCU MADDESININ 7NCI FIKRASI GEREGI BILGILENDIRME AMACIYLA YAPILAN ACIKLAMADIR.


ILGIDE KAYITLI ACIKLAMALARIMIZ ILE EMIRATES NBD BANK PJSC (EMIRATES NBD) VE SBERBANK OF RUSSIA (SBERBANK)`NIN, SBERBANK`IN, SAHIBI OLDUGU DENIZBANK`IN HISSELERININ %99,85`ININ EMIRATES NBD`YE SATISI KONUSUNDA (ISLEM) BIR SOZLESME (SOZLESME) IMZALADIKLARI DUYURULMUSTU.


SOZ KONUSU SURECE ILISKIN OLARAK SBERBANK VE EMIRATES NBD (TARAFLAR) TARAFINDAN YAPILAN ORTAK ACIKLAMA ILE ASAGIDAKI BILGILER PAYLASILMISTIR:


2 NISAN 2019 TARIHINDE, SBERBANK VE EMIRATES NBD BIR `YENILENEN SOZLESME` IMZALAMIS VE DENIZBANK HISSELERININ %99,85`ININ TOPLAM BEDELI KONUSUNDA DENIZBANK`IN 31 ARALIK 2018 TARIHI ITIBARIYLA SAHIP OLDUGU 15,51 MILYAR TL`LIK KONSOLIDE OZKAYNAK BUYUKLUGUNE ISTINADEN 15,48 MILYAR TL BEDEL UZERINDEN YENIDEN DUZENLENEN HUKUMLER CERCEVESINDE ANLASMISLARDIR. DEVIR ISLEMININ DUZENLEYICI KURULUSLARIN ONAYINA TABI OLMAK KOSULUYLA 2019 YILININ IKINCI CEYREGININ SONUNDA TAMAMLANMASI BEKLENMEKTEDIR.

HTTPS://WWW.KAP.ORG.TR/TR/BILDIRIM/752043

Bist Endekleri, haberler, kapalıçarşı, uluslararası parite verileri eşanlı olarak verilmektedir. BİST isim ve logosu "Koruma Markası Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz. SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli resmş gazete'de yayınlanan teliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı ; "Burada Yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihleriniz uygun olmayabilir. Bu nedenle isadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."